Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeEuropejska Noc Muzeów 2016 [ZDJĘCIA]
21.05.2016 | 20:45

Europejska Noc Muzeów 2016 [ZDJĘCIA]

Większość muzeów jest otwartych od 17:00 do 1:00 w nocy.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

W bydgoskich instytucjach trwa Europejska Noc Muzeów. Większość placówek jest czynna od godz. 17:00 w sobotnie popołudnie do godz. 1:00 w niedzielną noc.

W Muzeum Wojsk Lądowych jest możliwość zwiedzenia wystawy pt. „Wojska Lądowe. Od Cedyni do Karbali”. Ponadto na gości czeka wiele atrakcji, m.in. możliwość przebrania się w historyczne mundury, zobaczenia od środka pojazdów wojskowych.

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW przygotowało wiele eksponatów związanych z tematyką instytutu. Zwiedzający mogą poznać „salonik konsula”, wystawę „Upominki w świecie dyplomacji”, czy wejść do słynnej kabiny ciszy.

O godz. 18:00 w Muzeum Fotografii odbyło się otwarcie wernisażu zdjęć pt. „Barwy Świata – Światłem Malowane”. Jest to coroczny konkurs fotograficzny organizowany przez Zespół Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza.

W Galerii Sztuki Nowoczesnej przygotowano kilka wystaw. Uczestnicy mogą zobaczyć dzieła sztuki nowoczesnej, w tym obrazy Henryka Cieśnika oraz obejrzeć film „Muzeum utracone” o utraconych dziełach sztuki.

W pozostałych budynkach Muzeum Okręgowego przygotowano również wiele atrakcji. Pod Europejskim Centrum Pieniądza można było podziwiać walkę na szable w wykonaniu szlachciców.

Szczegółowy program Europejskiej Nocy Muzeów przeczytają Państwo tutaj.

Powiązane treści