Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fatalna kontuzja Jacka Góralskiego. Wychowanek Zawiszy nie pojedzie na Euro!

Dodano: 11.02.2021 | 17:35

Na zdjęciu: Jacek Góralski nie zagra na Euro 2021.

Fot. PZPN

Jacek Góralski zerwał więzadło krzyżowe przednie. Wychowanka Zawiszy czeka teraz wielomiesięczna przerwa od gry.

Informację o kontuzji środkowego pomocnika reprezentacji narodowej potwierdził już Polski Związek Piłki Nożnej. Góralski doznał urazu podczas wtorkowego meczu kontrolnego jego zespołu klubowego, Kajratu Ałmaty z białoruskim Ruchem Brześć. – Jacek był u mnie wczoraj. Diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, ale piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego, jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią – powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski, cytowany za serwisem ŁączyNasPiłka.pl.

W styczniu kontuzja więzadeł krzyżowych wykluczyła z udziału w mistrzostwach Europy innego kadrowicza, Krystiana Bielika. Góralski był w ostatnich miesiącach regularnie powoływany do reprezentacji i – mimo zmiany selekcjonera – mógł liczyć na miejsce w kadrze na Euro. W 2018 roku był już uczestnikiem mistrzostw świata w Rosji. Łącznie zagrał w kadrze 17 razy i strzelił 1 gola. W eliminacjach do Euro wystąpił w czterech spotkaniach.

Niespełna 29-letni Góralski to wychowanek bydgoskiego Zawiszy. Do dziś wspiera klub i jest m.in. twarzą akcji Made in Zawisza, promującej szkolenie w klubie z ul. Gdańskiej.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments