[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ferie w Myślęcinku. Sprawdź program atrakcji

Dodano: 22.01.2023 | 19:39

Na zdjęciu: Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" przedstawił program atrakcji na tegoroczne ferie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” przedstawił program atrakcji na tegoroczne ferie.

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim odbywają się w terminie 30 stycznia – 12 lutego 2023. Na tydzień przed ich rozpoczęciem ofertę atrakcji przedstawił LPKiW „Myślęcinek”.

Ogród Botaniczny

Spacer po ogrodzie botanicznym pn.: „Światowy Dzień Mokradeł”
29.01.2023 oraz 2.02.2023, godzina 11:00 – zbiórka na parkingu przy bramach Ogrodu Botanicznego, ul. Konna (przy restauracji Karczma Kujawska). Czas trwania 90 minut.

Spacer jest bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych. Dowiemy się o przygotowaniach ogrodu do zimy, o zachowaniu się roślin zimą podczas dodatnich temperatur. Głównym tematem będzie znaczenie wód gruntowych i negatywnego na nie wpływu człowieka. Omówimy, jakie gatunki roślin pełnią rolę retencyjną – czyli zatrzymywania wody, a które wodę zabierają.


CZYTAJ TAKŻE: Myślęcinek odzyska jeden ze swoich symboli. Obecnie przechodzi on renowację


Wycieczka do ogrodu IHAR ze zwiedzaniem szklarni
1.02.2023 oraz 8.02.2023, godzina 10:00, zbiórka przed bramą do ogrodu IHAR, ul. Jeździecka 5 (dojazd autobusem 52P lub samochodem, parking przy ul. Jeździeckiej 5). Czas trwania 90 minut. Wstęp wolny.

W poszukiwaniu ptaków w Ogrodzie Botanicznym
4.02.2023, godzina 10:00, zbiórka na parkingu przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej). Czas trwania ok. 90 minut. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach 8-17 lub e-mail: malgorzata.szymczak@myslecinek.pl.

LPKiW zaprasza na spacer ornitologiczny z przewodnikiem. Zajęcia poprowadzi Monika Wójcik-Musiał, ornitolożka, edukatorka, wiceprezeska Towarzystwa Przyrodniczego KAWKA. Ogród Botaniczny w Myślęcinku kojarzy się z wypoczynkiem, rekreacją, a przede wszystkim z bogactwem gatunkowym roślin. Nie każdy jednak wie, że w botaniku można spotkać ponad 60 gatunków ptaków. W buczynach wykuły dziuple dzięcioły czarne – największe z europejskich dzięciołów, na ścieżkach można wytropić smakoszy mrówek – to dzięcioły zielone, a pośród koron drzew zimą latają małe, puszyste białe kulki, wyglądające niczym z waty cukrowej, czyli raniuszki. O pozostałych ornitologicznych perełkach dowiedzą się Państwo podczas wycieczki.

Rozpoznawanie drzew i krzewów w stanie bezlistnym” (spacer)
7.02.2023, godzina 11:00. Miejsce: parking przed Ogrodem Botanicznym od ul. Konnej (przy Karczmie Kujawskiej). Czas trwania ok. 90 minut.

Bezpłatny spacer z przewodnikiem. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: 883 319 228 w godzinach 8-17 lub e-mail: malgorzata.szymczak@myslecinek.pl.

Ogród Zoologiczny

KARMNIKOWY SAVOIR-VIVRE, czyli ptasie warsztaty
28 stycznia lub 11 lutego

Na warsztaty „Karmnikowy savoir-vivre” wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl – liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od dziecka (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo) i 19 zł od osoby dorosłej.

W programie między innymi:
– wykonywanie kul dla ptaków,
– ptasie zadania,
– pokazowe karmienie dwóch gatunków zwierząt.

SPACEROWA NIEDZIELA, czyli zwiedzanie zoo z przewodnikiem
5 lub 12 lutego o godz. 10:00 lub 12:30

Dowiemy się o zwyczajach naszych zwierzęcych mieszkańców, poznamy ich imiona i z pewnością spędzimy miło czas. Na „Spacerową niedzielę” wymagane są zapisy e-mailowe: konkurs.zoo@myslecinek.pl . Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to bilet wstępu do zoo – 19 zł od osoby dorosłej, 14 zł od dziecka.

W czasie ferii od 28 stycznia do 12 lutego bydgoskiego zoo czynne jest codziennie w godzinach od 9:00 do 16:00 (kasa czynna od 9:00 do 15:30). – W godzinach od 10:00 do 15:00 udostępniamy ognisko i kijki. W prowiant należy zaopatrzyć się we własnym zakresie – informuje Sandra Tyczyno, rzeczniczka LPKiW.

FERIE W ZOO – dla grup zorganizowanych

W programie warsztaty „Karmnikowy savoir-vivre” (od 30 stycznia do 3 lutego lub od 6 lutego do 10 lutego – do wyboru godz. 9:00 lub 11:30) i zwiedzanie zoo z przewodnikiem (5 lub 12 lutego, 10:00 lub 12:30). Na warsztaty „Karmnikowy savoir-vivre” wymagane są zapisy e-mailowe: zoo.szkola@myslecinek.pl. Liczba grup jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę uczestników oraz nazwę instytucji i telefon kontaktowy. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to: bilet wstępu do zoo od uczestnika + 350 zł od grupy.

Analogiczne zasady dotyczą zapisów na spacer – należy wysłać mail na zoo.szkola@myslecinek.pl. Liczba grup jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę uczestników oraz nazwę instytucji i telefon kontaktowy. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to: bilet wstępu do zoo od uczestnika + 150 zł od grupy. Istnieje również możliwość samodzielnego zwiedzania zoo przez grupę. Koszt: bilet wstępu do zoo.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LPKiW: Myślęcinek – historia, atrakcje, dojazd

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments