Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeFestiwal Muzyka u Źródeł 2023 zakończony [ZDJĘCIA]
14.11.2023 | 11:27

Festiwal Muzyka u Źródeł 2023 zakończony [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: mat. prasowe

W niedzielę, 12 listopada 2023 zakończyła się 15. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”. Przez ostatnie dwa weekendy w zabytkowej hali pomp wodociągowych odbywały się koncerty, które co roku przyciągają bydgoską – i nie tylko – publiczność.

W tym roku wyjątkowa frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów – bilety na większość koncertów były wyprzedane na długo przed ich planowanym terminem.

W tym roku publiczność miała okazję wysłuchać różnorodnych brzmień – muzyki klasycznej, jazzu, swingu, brzmień klezmerskich i standardów piosenki francuskiej. Jak przystało na jubileuszową edycję, koncertom towarzyszyło dużo emocji, wzruszeń oraz hucznej zabawy z tańcami po stronie publiczności.

Podczas koncertów festiwalowych udział wzięli: Filip Wojciechowski Quartet, Morassi Quartet, Reni Jusis, Klezmafour, Festiwalowa Orkiestra Kameralna oraz znakomici soliści Małgorzata Chruściel, Basia Giewont, Mario Szaban, Jarosław Oberbek z zespołem oraz Barack Quartet.

Festiwalowi od samego początku istnienia partnerują: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Głównym mecenasem i gospodarzem obiektu są Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

Partnerami medialnymi są MetropoliaBydgoska.PL, Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy oraz Polskie Radio PiK.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Margaret
Margaret
3 miesięcy temu

Festiwal na najwyższym poziomie, klasa.