Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festyn świąteczny w Fordonie. Marzenia pod choinką spełnią się już w najbliższą sobotę

Dodano: 16.12.2021 | 20:41

Na zdjęciu: Świąteczny festyn odbędzie się na osiedlu Tatrzańskim.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

W najbliższą sobotę (18 grudnia) na placu przy Orląt Lwowskich/Pelplińskiej odbędzie się wydarzenie organizowane przez trzy fordońskie rady osiedli: Nowy Fordon, Tatrzańskie i Terenów Nadwiślańskich – „Fordońskie marzenia pod choinką”.

Przedświąteczna sobota w Fordonie upłynie pod znakiem dwóch imprez świątecznych. Poza I Akademickim Jarmarkiem Świątecznym na terenie Politechniki Bydgoskiej (CZYTAJ WIĘCEJ), atrakcje będą też czekać na osiedlu Tatrzańskim. W godzinach 12:00-16:00 na placu przy ulicy Orląt Lwowskich i Pelplińskiej odbędzie się wydarzenie „Fordońskie marzenia pod choinką”.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Zjawi się Święty Mikołaj z prezentami, będzie można skosztować wigilijnych potraw czy bezalkoholowego grzańca, a także rozgrzać się przy ognisku. – Zostanie rozpalone od Betlejemskiego światła pokoju, specjalnie dla Was przywiezionego z Zakopanego przez 21 Bydgoską Gromadę Zuchową „Poszukiwacze Przygód” oraz 121 BDH „Polana”. Światełko będzie można zabrać do domu, trzeba tylko przynieść znicz – informuje Rada Osiedla Nowy Fordon. Przewidziana jest także fotobudka. Za zabezpieczenie imprezy odpowiadać będzie OSP Bydgoszcz-Fordon.

Za oprawę muzyczną wydarzenia będą odpowiadać Jurek Paterski i goście – m.in. Natalia Smogulecka, zespół Iskerki i Prosum, dzieci z „Kącika”, harcerze i zuchowie. Wszystkie dzieci będą mogły na scenie zaśpiewać kolędę albo świąteczną piosenkę – czeka na nich niespodzianka od Mikołaja.

Sobotnia impreza plenerowa ma też nieformalną inauguracją rozpoczęcia budowy Wielkiej Pętli Fordonu. Wiele wskazuje na to, że oczekiwana inwestycja rozpocznie się wiosną 2022 roku. Podczas „Fordońskich marzeń pod choinką” wszyscy chętni będą mogli też zagłosować na projekty BBO – należy mieć ze sobą dowód osobisty. Będzie można m.in. wesprzeć kontynuację Wielkiej Pętli (projekt ponadosiedlowy nr 1) czy kolejną edycję organizowanego w tym samym miejscu co świąteczne wydarzenie pikniku wiejskiej żywności.

0 0 votes
Article Rating
Festyn świąteczny w Fordonie. Marzenia pod choinką spełnią się już w najbliższą sobotę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments