Bydgoszcz
13C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 13 • L 13
10C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
16C
Pon
7C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeFestyn Śluzy 2018 [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Wrocławskiej trwa do godziny 22.00 XVII edycja Festynu Rodzinnego organizowanego przez Radę Osiedla Okole.

Tegoroczne hasło festynu to „Okole się bawi”. Na plantach wystąpiły już lub jeszcze zagrają m.in. Kapela Cynamony, Chór Czarny Karzeł, Jamaro Sveto, Własny Port, Vanessa, Zespół Say. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi.

Uczestniczący w imprezie mają okazję wziąć udział w zawodach sportowych, treningu zumby. Były już takie atrakcje jak: wyścig butelkowy, kajakowanie po kanale, pokazy modeli pływających, przejażdżki konne, kiermasz regionalny czy wesołe miasteczko.

Na festynie są plenerowe wystawy bydgoskich muzeów, lokalnych firm, organizacji pozarządowych, wojska, straży pożarnej oraz kupców. Działa strefa gastronomiczna dla wszystkich głodnych nowych smaków. Wieczorem tradycyjnie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Jak co roku goście festynu mogą wziąć udział w Euroloterii. Do wygrania są: jedno podwójne zaproszenie do Strasburga i dwa podwójne zaproszenia do Brukseli, ufundowane przez europosłów: Kosmę Złotowskiego, Janusza Zemkego i Tadeusza Zwiefkę. Aby wziąć udział w loterii należy pobrać darmowy los i go wypełnić. Każdy uczestnik może wrzucić tylko jeden los. W czasie festynu przewidziano pięć losowań (co godzinę) z upominkami, a w szóstym rozlosowane zostaną nagrody główne. W ostatnim rozdaniu biorą udział wszystkie losy. Warunkiem odebrania nagrody jest obecność w chwili losowania na festynie.

„Śluzy 2018” to także promująca „Steru na Bydgoszcz”. Organizatorami festynu są Rada Osiedla Okole i Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.


Powiązane treści