Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFilmowe blokady ulic
04.07.2016 | 14:57

Filmowe blokady ulic

W tym roku wytypowano dwa miejsca, w których odbędą się seanse.

Na zdjęciu: To w tym miejscu odbędzie się lipcowy seans.

Fot. JW

Już po raz czwarty w mieście nad Brdą odbędzie się oryginalne wydarzenie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Mowa tutaj o filmowych blokadach ulic, które cieszą się niesamowitą popularnością wśród mieszkańców. Na czym polega ich fenomen?

Akcję „Filmowe blokady ulic” można porównać do kin plenerowych organizowanych w wielu innych miastach. W ustalonym wcześniej punkcie rozstawiony jest duży ekran, a przed nim ustawione są leżaki dla widzów. Przybyłe osoby mają możliwość bezpłatnego obejrzenia filmu na świeżym powietrzu. Takie seanse przeważnie odbywają się wieczorem lub późnym popołudniem.

Celem wydarzenia organizowanego w Bydgoszczy jest nie tylko możliwość skorzystania z darmowego seansu w plenerze, ale przede wszystkim zatrzymanie się na dłuższą chwilę w najpiękniejszych miejscach w Bydgoszczy. Według organizatorów, taka chwila daje szanse na dostrzeżenie na nowo miejsc, które na co dzień mijamy mechanicznie. Taką możliwość miały już osoby uczestniczące w ubiegłych latach w filmowej blokadzie m.in. ul. Długiej, Cieszkowskiego, Słowackiego oraz Mostu Staromiejskiego.

W tym roku w ramach akcji mają być zablokowane dwie ulice: Al. Ossolińskich i Paderewskiego. Na pierwszej z nich seans odbędzie się już 16 lipca w godz. 21:30-23:00. Uczestnicy spotkają się na pasie zieleni w pobliżu pl. Weyssenhoffa i wspólnie obejrzą czeski film pt. „Jazda”. Natomiast 20 sierpnia podczas filmowej blokady ulicy Paderewskiego będzie można zobaczyć klasyczny thriller Romana Polańskiego pt. „Lokator”. Dobór filmów nie jest przypadkowy. Mają być one wpasowane w klimat miejsca, w którym odbywa się seans.


Powiązane treści