Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFilmowe zwieńczenie cyklu Kanał Kultura. W piątek na Miedzyń zawita kino plenerowe
31.08.2021 | 11:32

Filmowe zwieńczenie cyklu Kanał Kultura. W piątek na Miedzyń zawita kino plenerowe

Na zdjęciu: Zwieńczeniem cyklu koncertów nad Kanałem Bydgoskim - w ramach których wystąpił m.in. Czesław Mozil - będzie pokaz filmu "La La Land".

Fot. Fotopstryk Usługi Fotograficzne

Kino plenerowe nad Kanałem Bydgoskim zakończy cykl imprez Kanał Kultura, realizowanej przez społeczników z Miedzynia i Prądów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W najbliższy piątek, 3 września od godz. 20:00 na polanie przy ulicy Bronikowskiego odbędzie się seans filmu „La la land”.

„Kanał Kultura” to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To zaproponowany przez Radę Osiedla Miedzyń-Prądy cykl letnich koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Jak podkreślali organizatorzy, poza oczywistymi celami akcji jak rozrywka i rekreacja, jej celem było przypomnienie ciekawej historii Kanału Bydgoskiego – unikatowego w tym regionie Europy szlaku wodnego. Pomysł zdobył przychylność mieszkańców, uzyskując w dwóch edycjach największą liczbę głosów jako projekt społeczny.

Pierwszy koncert odbył się 19 czerwca, przy fontannie na bulwarze Sebastiana Malinowskiego – na scenie wystąpił Emilia Hamerlink Jazz Band. Inauguracja cyklu zbiegła się z otwarciem Centrum Edukacyjno – Społecznego i nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy ul. Staroszkolnej 10. Kolejna impreza miała miejsce w następny weekend – 25 czerwca na polanie przy ulicy Bronikowskiego pojawiła się Sara Kordowska z zespołem oraz największa gwiazda Kanału Kultura – Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości. Dzień później (26 czerwca) w tym samym miejscu wystąpił Mikołaj Macioszczyk i Goście. W lipcu Kanał Kultura zagościł w ogrodach francuskich przy Galerii Miedzyń. Tam odbył się koncert dla dzieci w wykonaniu grupy Zejman&Garkumpel oraz występ bydgoskich muzyków: Justyny Gęsickiej, Krzysztofa Zimnego i kwartetu Unico.

Zwieńczeniem Kanału Kultura będzie kino plenerowe – z uwagi na warunki pogodowe wydarzenie zaplanowane na 29 sierpnia przesunięto na najbliższy piątek, 3 września. O godzinie 20:00 na polanie przy budynku KS Gwiazda przy ulicy Bronikowskiego zostanie wyemitowany film”La la land” z 2016 roku. To zdobywca sześciu Oskarów, siedmiu Złotych Globów i pięciu nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści