[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Finał procesu po ataku nożem na przystanku na Grunwaldzkiej. Wyrok jest już prawomocny

Dodano: 07.10.2021 | 13:40

Na zdjęciu: Nieprawomocny wyrok zapadł pod koniec maja w bydgoskim Sądzie Okręgowym, zaś Sąd Apelacyjny w Gdańsku tę karę podtrzymał w mocy.

Fot. Archiwum

Jest już prawomocny wyrok w procesie mężczyzny, który na początku listopada ubiegłego roku nożem zaatakował jednego z pasażerów w jednym z autobusów komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło 5 listopada ubiegłego roku w godzinach popołudniowych, kiedy to policjanci otrzymali informację o tym, że doszło do uszkodzenia ciała mężczyzny w jednym z autobusów komunikacji miejskiej, a to zdarzenie miało miejsce na wysokości przystanku przy ul. Grunwaldzkiej 10. Podejrzewany o ten czyn został ujęty przez kryminalnych kilkadziesiąt godzin po zdarzeniu, zaś poszkodowanego mężczyznę zabrano do szpitala, gdzie – jak wówczas informowały służby – miał on dwie rany kłute.

Wobec zatrzymanego mężczyzny stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe skierowali do sądu akt oskarżenia. – Mężczyzna miał postawiony zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego – mówi prok. Marcin Stachowiak z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

Nieprawomocny wyrok zapadł pod koniec maja br., a sąd skazał 34-latka na cztery lata pozbawienia wolności. – Wyrok został zaskarżony przez obrońców skazanego – dodaje prok. Stachowiak. Jak się dowiadujemy, Sąd Apelacyjny w Gdańsku podczas wrześniowego posiedzenia oddalił apelację obrony.

Wyrok jest już prawomocny.

Finał procesu po ataku nożem na przystanku na Grunwaldzkiej. Wyrok jest już prawomocny
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments