Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Studenckie pomysły na wnętrza. Zobacz wystawę prac studentów Politechniki Bydgoskiej

Dodano: 05.10.2023 | 16:48

Na zdjęciu: Jedna z prac dyplomowych „Adaptacja wnętrza w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 10 w Bydgoszczy na funkcję studia projektowego z mieszkaniem”.

Fot. Politechnika Bydgoska

W najbliższy piątek, 6 października, w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy odbędzie się finisaż wystawy Dyplomy 2023. Architektura Wnętrz Politechniki Bydgoskiej. W tym roku motywem prac jest Bydgoszcz i jej mniej i bardziej znane zakątki, na które swój pomysł przedstawiają tegoroczni absolwenci kierunku Architektura Wnętrz.

Jak przekazuje dr Szymon Różański, rzecznik prasowy uczelni w ciągu ostatniego roku dyplomanci poświęcili się dogłębnemu badaniu Bydgoszczy oraz innych przestrzeni bliskich ich sercom. – Prezentowane projekty uwzględniają unikalne cechy tych miejsc, kulturowe dziedzictwo oraz aspiracje mieszkańców. Poprzez kreatywne podejście i świeże spojrzenie absolwenci podjęli wyzwanie odkrywania nowych możliwości w kształtowaniu architektury wnętrz – dodaje.

Wystawiane projekty obejmują różnorodne tematy zainspirowane zarówno architekturą Bydgoszczy, jak i osobistymi doświadczeniami i obserwacjami. Wśród prezentowanych prac znajdują się między innymi „Adaptacja wnętrza w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 10 w Bydgoszczy na funkcję studia projektowego z mieszkaniem”, „Przywrócenie funkcji hotelowo-restauracyjnej w Hotelu Ratuszowym w Bydgoszczy”, „Projekt centrum turystycznego z kawiarnią dla osób niewidomych i słabowidzących na Islandii. Międzynarodowy konkurs”, czy „Foyer w Operze Nova w Bydgoszczy”.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyjątkowa inauguracja studiów na Politechnice Bydgoskiej [ZDJĘCIA]


Podsumowaniem i zwieńczeniem wysiłku, który absolwenci włożyli w swoje prace, będzie uroczysty finisaż, który odbędzie się w piątek, 6 października, o godzinie 18:00 w galerii BWA przy Gdańskiej 20.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments