Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFocus on Freestyle – zobacz, do czego służy piłka! [PATRONAT]
Daniel Mikołajek, Łukasz Chwieduk, Robert Guzik
17.04.2016 | 11:25

Focus on Freestyle – zobacz, do czego służy piłka! [PATRONAT]

Już za tydzień do Bydgoszczy przyjadą najlepsi krajowi i zagraniczni specjaliści od piłkarskich trików.

Na zdjęciu: Ubiegłoroczne podium Focus on Freestyle - zwycięzca Daniel Mikołajek (w środku) oraz Łukasz Chwieduk (z lewej) i Robert Guzik.

Fot. mat. prasowe

Międzynarodową obsadę będzie miał tegoroczny, czwarty już turniej Focus on Freestyle – Bydgoszcz 2016, który 23 i 24 kwietnia (sobota-niedziela) odbędzie się w galerii Focus Mall przy ulicy Jagiellońskiej. – Szykuje się pasjonująca rywalizacja specjalistów od piłkarskich trików – zapowiada Kamil Błaszkiewicz, organizator zawodów.

Sympatykom football freestyle’u nazwisk uczestników dodatkowo przedstawiać nie trzeba. Na liście zaproszonych uczestników są bowiem między innymi: Szymon Skalski, Daniel Mikołajek, Philip Warren Gertsson czy Soufiane Bencok. Dla mniej zorientowanych krótkie wyjaśnienie – to kolejno: były mistrz świata, były mistrz Europy, wicemistrz Azji oraz wielokrotny mistrz Belgii. Prawdziwa śmietanka tej widowiskowej dyscypliny.

W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć rywalizację o dodatkową kategorię – tzw. sick three, czyli kompilację trzech najbardziej efektownych trików. Najważniejszy nadal będzie jednak turniej w kategorii battle (pojedynki między zawodnikami). – W sobotnich eliminacjach każdy z zawodników da 90-sekundowy pokaz umiejętności. Na jego podstawie sędziowie uszeregują uczestników w kolejności od pierwszego do szesnastego. W niedzielę czeka nas już faza pucharowa – pierwszy gracz z eliminacji zmierzy się z 16., 2 z 15 itd. I tak aż do wielkiego finału – wyjaśnia Kamil Błaszkiewicz. Decydujące o wygranej pojedynki będą miały formułę naprzemiennych trzech pokazów po pół minuty każdy.

Podczas Focus on Freestyle nie zabraknie również atrakcji dla widzów. Przed centrum handlowym pojawi się niewielkie boisko w kształcie okrągłej klatki, gdzie będzie można spróbować swoich sił w minigrach piłkarskich. Organizatorzy zapowiedzieli również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz warsztaty dla młodych i mniej doświadczonych adeptów football freestyle’u. – Cieszymy się, że impreza się rozwija. Dlatego dzisiaj gorąco zapraszamy 23 i 24 kwietnia do naszej galerii – zachęca Anna Jankowska, wicedyrektor Focus Mall.

Informacje na temat wydarzenia można śledzić na bieżąco na fanpage’u na portalu Facebook – www.facebook.com/FocusOnFreestyle. Sponsorami głównymi imprezy są: Focus Mall oraz miasto Bydgoszcz.


Powiązane treści