Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fontanna Muzyki 2023. Znamy program festiwalu przy Fontannie Potop

Dodano: 07.07.2023 | 09:47

Na zdjęciu: Festiwal Fontanna Muzyki 2023 odbędzie się jak zwykle w urokliwym otoczeniu parku Kazimierza Wielkiego. Muzycy wystąpią na niezwykłym tle, jakim jest Fontanna Potop.

Fot. mat. prasowe/archiwum

Wraca festiwal Fontanna Muzyki 2023! W sierpniu przy fontannie Potop zabrzmią piękne dźwięki muzyki – usłyszymy też wspaniałe głosy.

Festiwal Fontanna Muzyki 2023 to seria sierpniowych koncertów przy fontannie Potop. Wszystkie wydarzenia są darmowe dla widzów. Zaplanowano cztery koncerty, które odbędą się we wszystkie sierpniowe soboty. Organizatorzy zapowiadają występy renomowanych muzyków, przebojowy repertuar, urokliwe otoczenia parku i niepowtarzalne tło dla koncertów, jakim jest Fontanna Potop.

Fontanna Muzyki 2023 – plan koncertów

Sobota, 5 sierpnia godz. 18:00 – Sopranowe Trio. Bellcanti Opera Girls

Podczas koncertu inaugurującego Festiwal Fontanna Muzyki 2023 usłyszymy największe hity operowe i operetkowe na sopranowe trio i fortepian. Program nawiązuje do drugiego członu nazwy zespołu Bellcanti czyli „Opera Girls” oraz do muzycznych korzeni artystek. Przybliżamy muzykę wielkich kompozytorów operowych, operetkowych i musicalowych XIX i XX wieku takich jak Giacomo Puccini, Johann Strauss czy Leonard Bernstein.

Zespół Bellcanti to Karolina Sołomin, Iwona Wall, Maria Malinowska i Mateusz Lipiński. Łączy ich przyjaźń, nieustanne zakochiwanie się w dźwiękach, pasja do muzyki, a także wspólne marzenie… Bellcanti chce udowodnić, że muzyka operowa jest dla wszystkich i nie zna żadnych granic. Koncerty zespołu to niezapomniane, muzyczne podróże w nowej, nieoczywistej, operowej wersji. Bellcanti to śpiew, muzyka, sztuka, harmonia i… chwile wytchnienia od codzienności.

CZYTAJ TAKŻE: Wraca kino plenerowe nad Balatonem. Atrakcja nie tylko dla mieszkańców Bartodziejów

Karolina, Iwona i Maria to śpiewaczki operowe, które występowały na niejednej muzycznej scenie w Polsce i zagranicą. W 2017 roku połączyły swoje trzy sopranowe głosy, którym oryginalne aranżacje Mateusza i jego wyjątkowa gra na fortepianie nadają nietypowe brzmienie. Bellcanti do tej pory miało przyjemność współpracować z m.in.: The Film Harmony Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress, Capella Gedanensis, Kwartet Opera, Odet. Ich arie oraz operowe wersje znanych utworów rozbrzmiewały na scenach filharmonii, oper, teatrów, ośrodków muzycznych i kulturalnych, a także w ogrodach, parkach i wszystkich miejscach, w których spotykają się miłośnicy muzyki.

Sobota, 12 sierpnia godz. 18:00 – W Śródziemnomorskim Klimacie. Włosko-Francuska Uczta

Koncert Śródziemnomorski pełen będzie pogodnych, słonecznych melodii z Włoch, ale i nut zadumy i poezji prosto z ulic Paryża. Melodie francuskie i włoskie przeplatać się będą z fascynującymi opowieściami z obu tych przepięknych krajów, nie zabraknie wspólnego śpiewania, śródziemnomorskiej radości i słońca. W programie m.in. „Milord”, „Les Champs-Elysees”, „C’est sibon”, „Santa Lucia”, „Mambo Italiano” czy „Arrivederci Roma”.

Na scenie wystąpią znani już festiwalowej publiczności Emilia Czekała i Piotr Pastuszka oraz zespół pod kierownictwem Piotra Dąbrowskiego. Zatańczy zespół Dance Rouge.

Sobota, 19 sierpnia godz. 18:00 – Wieczór Kabaretowy „Piosenka Jest Dobra na Wszystko”

„Piosenka jest dobra na wszystko” – tak śpiewali Starsi Panowie. My możemy dodać, że na poprawę nastroju najlepsza jest oczywiście piosenka kabaretowa. 19 sierpnia przy „Potopie” odbędzie się koncert złożony z utworów dowcipnych i błyskotliwych, zaśpiewanych przez utalentowanych solistów Judytę Wendę i Mateusza Wiśniewskiego.

W repertuarze znajdą się piosenki stworzone m.in. przez Mariana Hemara, Kabaret Starszych Panów, ale i współcześnie działający Kabaret Hrabi. Za konferansjerkę, adekwatnie błyskotliwą do prezentowanych utworów, będzie odpowiedzialny Szymon Jachimek – artysta kabaretowy, znany m.in. z popularnego Kabaretu Limo czy programu „Szkło kontaktowe” w TVN24, a bydgoskiej publiczności m.in. z prowadzenia koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova.

Sobota, 26 sierpnia godz. 18:00 – Meksyk w Bydgoszczy. Finał Lata w Rytmie Latino

Na koniec festiwalu Fontanna Muzyki 2023 organizatorzy zapraszają na niepowtarzalny koncert, podczas którego Bydgoszcz spotka się z Meksykiem – olśniewająca sopranistka Alejandrina Vázquez zaśpiewa w duecie z jednym z najzdolniejszych bydgoskich tenorów, Szymonem Roną. Wykonają arie operowe, operetkowe, a także wyjątkowe pieśni meksykańskie i inne perełki latynoamerykańskie.

Akompaniować im będzie Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, który w ubiegłym roku podbił serca festiwalowej publiczności. Całość poprowadzi uwielbiana przez melomanów Emilia Czekała. Koncert ten to nie tylko niepowtarzalne walory wokalne zaproszonych artystów, ale także niepowtarzalna atmosfera! – A na finał….. szykujemy dla Was taneczną niespodziankę – zapowiadają organizatorzy festiwali Fontanna Muzyki 2023.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Rowerem przez całe Stany Zjednoczone! Polak przejechał prawie 5000 km

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments