Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowa fontanna w Fordonie. Niebawem pierwsze testy [WIDEO]

Dodano: 07.04.2022 | 09:30

Na zdjęciu: Tak obecnie wygląda postęp prac na Rynku w Starym Fordonie. Okrągła niecka fontanny znajduje się w centralnej części placu.

Fot. Robert Skiba/mat. prasowy ZDMiKP

W ramach trwającego remontu Rynku w Starym Fordonie na placu powstaje fontanna. Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, niebawem odbędzie się jej próbne uruchomienie.

Fontanna jest zlokalizowana w centralnej części Rynku. – Ma formę 5-centymetrowej niecki w kształcie koła o średnicy ok. 22 metrów – podkreśla rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. To rozwiązanie umożliwi – rzecz jasna przy wyłączonych dyszach – korzystanie z całej powierzchni placu w czasie uroczystości oraz imprez.

W sezonie wiosenno-letnim fontanna będzie przypominać płytkie oczko wodne. Docelowo przy muzyce odbywać się będą tu również multimedialne pokazy, przy których woda będzie poruszała się w rytm muzyki – zaznacza rzecznik. Do obsługi atrakcji wymagana jest jednak specjalistyczna aparatura. Została ona już zamontowana trzy metry pod ziemią, w specjalnie do tego celu przygotowanym betonowym pomieszczeniu. Można je zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Fontanna Stary Fordon – zobacz, jak wygląda jej podziemna maszynownia

Fontanna to jeden z kilku elementów, który pojawił się rewitalizowanym od lata zeszłego roku rynku w Starym Fordonie. Jego płyta została wyłożona kostką granitową. Zamontowano już pierwsze stylowe lampy uliczne – trwa też montaż siedzisk i przygotowania do nasadzenia nowej zieleni. Przy wlocie od strony ulicy Bydgoskiej ułożony zostanie herb Fordonu. Prace na rynku zakończą się przed wakacjami; ich koszt to ponad siedem milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Nowa fontanna w Fordonie. Niebawem pierwsze testy [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments