[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W ten weekend jarmark wielkanocny w Fordonie. Organizuje go Politechnika Bydgoska

Dodano: 06.04.2022 | 10:13

Na zdjęciu: Po sukcesie jarmarku bożonarodzeniowego, Politechnika Bydgoska organizuje jarmark wielkanocny.

Fot. BB/archiwum

Na tydzień przed świętami wielkanocnymi Politechnika Bydgoska organizuje kolejne wydarzenie skierowane dla mieszkańców Bydgoszczy, a zwłaszcza Fordonu. W weekend 8-10 kwietnia na terenie kampusu uczelni przy ulicy Kaliskiego odbędzie się jarmark wielkanocny.

W grudniu ubiegłego roku Politechnika Bydgoska zorganizowała I Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy rozstawili się na alei prowadzącej do budynku głównego politechniki przy ulicy Kaliskiego 7 w Fordonie. Poza zakupem rękodzieła i smakołyków, uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać występów artystycznych czy zobaczyć wyposażenie strażaków oraz żołnierzy.

Po Bożym Narodzeniu jarmarkowe budki pozostały na terenie fordońskiego kampusu uczelni. Jak się okazuje nieprzypadkowo – ciepłe przyjęcie grudniowego wydarzenia sprawiło, że politechnika organizuje również jarmark na Wielkanoc. I Akademicki Jarmark Wielkanocny odbędzie się w weekend 8-10 kwietnia na terenie kampusu przy ulicy Kaliskiego 7.

Oprócz pysznego jedzenia jarmarkowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji – podkreśla Politechnika Bydgoska. Jedną z nich będzie strefa kultury, przygotowana wraz z Filharmonią Pomorską i Teatrem Kameralnym. Najmłodsi wezmą udział w zajęciach twórczych, a także zanurzą się w świecie bajek. Podczas weekendowego jarmarku odbędzie się również tradycyjne szukanie kolorowych jajek. Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt przygotował także specjalną zagrodę, w której zobaczyć będzie można kilkaset małych kurcząt.

Organizatorzy zaplanowali również bogaty program artystyczny – odwiedzający usłyszą piękną muzykę na żywo. W piątek i w sobotę wystąpią m.in. Małe Rubinki i Orkiestra „Come amabile” z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Przedszkole Smyki, Młodzieżowy Dom Kultury w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy i Filharmonia Pomorska.

Przedstawiciele uczelni dodają, że Akademicki Jarmark Wielkanocny uświetnią także ukraińscy przyjaciele, którzy w niedzielę wystąpią na jarmarkowej scenie. Podczas imprezy będą także serwować potrawy zza wschodniej granicy. W trakcie jarmarku na politechnice odbędzie się także zbiórka artykułów szkolnych (zeszyty, przybory do pisania, piórniki) na rzecz najmłodszych uchodźców z Ukrainy uczących się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku.

Po sukcesie i dużym zainteresowaniu Akademickim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, proponujemy imprezę w wydaniu wiosenno-wielkanocnym. Będzie wesoło i smacznie! Zapraszamy na kampus politechniki – mówi dr Szymon Różański, rzecznik uczelni.

I Akademicki Jarmark Wielkanocny na Politechnice Bydgoskiej (kampus przy Kaliskiego 7) – godziny otwarcia

piątek, 8 kwietnia – 13:00-20:00
sobota, 9 kwietnia – 12:00-20:00
niedziela, 10 kwietnia – 12:00-19:00

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments