Bydgoszcz
19C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 21 • L 17
24C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
25C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportForbes: Bydgoszczanin najbardziej wpływowym człowiekiem polskiego sportu!
PZPN
26.08.2016 | 12:03

Forbes: Bydgoszczanin najbardziej wpływowym człowiekiem polskiego sportu!

Zbigniew Boniek zdystansował kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego oraz dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa.

Na zdjęciu: Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2012 roku.

Fot. PZPN

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, pochodzący z Bydgoszczy Zbigniew Boniek został uznany za najbardziej wpływową osobistość polskiego sportu w zestawieniu przygotowanym przez magazyn „Forbes”.

Szefa piłkarskiej centrali twórcy rankingu docenili za to, że „w cztery lata odbudował zniszczony wizerunek i wiarygodność PZPN-u”. Przypomnijmy, że Boniek w 2012 roku objął schedę po innym byłym reprezentancie kraju Grzegorzu Lacie.  „W latach 80. był największą gwiazdą piłkarskiej reprezentacji Polski, dziś błyszczy jako działacz. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej dba o to, żeby głośno było nie tylko o prowadzonej przez niego organizacji, którą od trzech lat reformuje, ale i o nim samym. Robi to m.in. za sprawą profilu na Twitterze, który śledzi już ponad 550 tys. osób. Boniek uznawany jest za jednego z budowniczych sukcesu piłkarskiej reprezentacji na Euro 2016” – czytamy w uzasadnieniu dziennikarzy „Forbesa”.

Zbigniew Boniek zdystansował w rankingu Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium oraz reprezentacji Polski, a także dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa. W pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze dla, między innymi, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata czy selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Adama Nawałki.

Zestawienie „Forbesa” powstało w oparciu o kryteria społeczne (rozpoznawalność, medialność i wizerunek kandydata) oraz eksperckie. Grono specjalistów tworzyli m.in. naukowcy, marketingowcy oraz dziennikarze.


Powiązane treści