Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFryzury inspirowane muzyką i marzeniami. Bydgoszcz ma jedyny taki konkurs w Polsce!
21.02.2016 | 10:19

Fryzury inspirowane muzyką i marzeniami. Bydgoszcz ma jedyny taki konkurs w Polsce!

Wyczarować sztukę na głowie, to nie lada sztuka. A gdy inspiracją dla fryzury jest muzyka lub film - może być ciekawie...

Na zdjęciu: Kuszące piękno...

Fot. Stanisław Gazda

3 marca 2016r. odbędzie się gala finałowa jubileuszowej V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki pt. „Sweet dreams – festiwal piosenki i mody fryzjerskiej inspirowany marzeniami”. Wystąpi w niej 50 finalistów z całej Polski, których prace i występy podziwiać będziemy w Pałacu Młodzieży.

Historia przedsięwzięcia sięga roku 2012. Pomysłodawcą i organizatorem jest Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy (Technikum Fryzjerskie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Fryzjerska). Jest to jedyny taki konkurs w Polsce, który łączy dwie dziedziny: fryzjerstwo i muzykę.

W części fryzjerskiej biorą udział uczniowie szkół fryzjerskich z całej Polski (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Rumia, Koszalin, Toruń i wiele innych), zaś konkurs piosenki skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego.

Każda edycja festiwalu cieszy się ogromną popularnością i wysokim poziomem prac finalistów. W skład jury konkursu wchodzą osobistości sztuki fryzjerskiej m.in.: Joanna Zaremba-Wanczura, Tomasz Bronowicki, Dorota Stoppel, Agata Stoppel, Kaja Gulewicz.

Do chwili obecnej odbyły się cztery edycje konkursu:

W 2012 roku – „Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany twórczością zespołu The Beatles”;

W 2013 roku – „Powróćmy jak za dawnych lat – lata dwudzieste, lata trzydzieste… – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej”;

W 2014 roku – „Purple rain – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych”;

W 2015 roku – „Movie stars – Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej inspirowany filmem”.


Powiązane treści