Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

FSM planuje wycinkę kilkunastu drzew w Fordonie. Mieszkańcy mogą składać uwagi

Dodano: 24.07.2021 | 09:16

Na zdjęciu: FSM planuje m.in. wycinkę wierzby rosnącej przy ulicy Wierzejewskiego.

Fot. BB

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła plany wycinek kilkunastu drzew w różnych częściach swoich zasobów. Najwięcej drzew ma iść pod topór na osiedlu Szybowników – są to m.in. śliwy rosnące przy ulicach Golloba i Przybory czy wierzby przy ulicy Wierzejewskiego. Spółdzielnia czeka jednak na uwagi mieszkańców, którzy sprzeciwiają się ingerencji w drzewostan.

Z informacji, umieszczonych na stronie internetowej FSM wynika, że łączna liczba drzew przeznaczonych do wycinki to 42 okazy. Plany zakładają przeprowadzenie prac na trzech osiedlach. Najwięcej drzew miałoby zniknąć z osiedla Szybowników – z opublikowanych komunikatów wynika, że do usunięcia przeznaczone są tam: cztery wierzby płaczące i 2 jarzębie na podwórku przy ulicy Rzeźniackiego, trzy śliwy przy ulicy Wierzejewskiego, 10 śliw przy ulicy Golloba oraz 11 śliw przy ulicy Przybory. Na osiedlu Bajka do wycinki przeznaczoną topolę czarną przy ulicy Andersena oraz dwie akacje przy ulicy Zarembiny 2, a na Bohaterów dwa drzewa przy bloku Sucharskiego 4, trzy przy Witeckiego 2 oraz cztery jarzębie przy budynkach Monte Cassino 1 i 2.

Przyczyny usunięcia drzew podano wyłącznie w przypadku osiedla Bohaterów. Jak czytamy w uzasadnieniu planów, drzewa przy Sucharskiego mają zostać wycięte z powodu bliskiej odległości od budynku, przy Witeckiego z uwagi na kolizję z wewnętrzną infrastrukturą techniczną i zły stan drzew, a jarzębie przy Monte Cassino 1 są suche.
Co ważne, FSM czeka na uwagi mieszkańców w sprawie wycinek. Fordońska społeczność zapowiedziała już walkę o obronę drzew – zwłaszcza tych na osiedlu Szybowników. – Jak tak dalej pójdzie to z oaz zieleni w Fordonie niedługo nic nie zostanie. Będziemy mieć betonową pustynię, gdzie przed upałami nie będzie gdzie się skryć – komentują plany mieszkańcy. Uwagi do planów FSM można wysłać mailem na następujące adresy.

  • wycinki przy ulicach Rzeźniackiego, Golloba i Przybory – mail: a.chisinski@fordonskasm.pl
  • wycinka przy ulicy Wierzejewskiego – mail: e.ulatowska@fordonskasm.pl
  • wycinka przy ulicy Andersena – mail: p.machalinski@fordonskasm.pl
  • wycinka przy Zarembiny 2 – mail: k.lata@fordonskasm.pl
  • wycinki przy Sucharskiego 4 i Witeckiego 1 – mail: k.kowalik@fordonskasm.pl
  • wycinki przy Monte Cassino – mail: bp@fordonskasm.pl

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa przyjmuje opinie mieszkańców w terminach w okolicy połowy sierpnia: w przypadku ulic Monte Cassino 2, Przybory i Wierzejewskiego jest to 16 sierpnia, Monte Cassino 1 – 12 sierpnia, Sucharskiego i Rzeźniackiego – 23 sierpnia, a Zarembiny i Witeckiego – 20 sierpnia. Przy składaniu uwag należy zawrzeć w treści informacje, że zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku i z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO) wyraża się zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby wystąpienia FSM do urzędu miasta w celu złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa.

0 0 votes
Article Rating
FSM planuje wycinkę kilkunastu drzew w Fordonie. Mieszkańcy mogą składać uwagi
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
2 lat temu

Szyszko za grobu tnie drzewa dalej .