Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 22 • L 22
23C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
15C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesGaleria na Glinkach będzie miała nowego właściciela. Czy zostanie w niej sklep Carrefoura?
Metropolitan Outlet Bydgoszcz
14.03.2018 | 17:40

Galeria na Glinkach będzie miała nowego właściciela. Czy zostanie w niej sklep Carrefoura?

Na zdjęciu: Mimo zmiany właściciela do dyspozycji klientów będzie dostępny zarówno hipermarket Carrefour, jak i położona obok stacja benzynowa.

Fot. Sebastian Torzewski

Kilka dni temu Carrefour Polska podpisał umowę przedwstępną na sprzedaż Galerii Glinki i sąsiadującego z nią terenu. W Metropolitan Outlet ma ją przekształcić już nowy właściciel – spółka Metropolitan Investment. Jak może to wpłynąć na przebieg zapowiadanej od wielu miesięcy inwestycji?

Jedno z dwóch centrów outletowych, które mają funkcjonować na terenie miasta – drugim jest Outlet Center budowany przy ulicy Fordońskiej – rodzi się w sporych bólach. Termin rozpoczęcia prac był już kilkakrotnie przekładany, choć wydawało się, że w połowie września ubiegłego roku roboty w końcu się ruszą. Planowano wówczas – i nawet to ogłoszono – zamknięcie hipermarketu Carrefour i inaugurację prac remontowych. Z szumnych zapowiedzi szybko się jednak wycofano, market francuskiej sieci funkcjonował (i funkcjonuje) nadal, ale jeszcze jesienią sam Carrefour dementował informacje o rezygnacji z poprowadzenia inwestycji.

Od tego czasu sytuacja jednak znacząco się zmieniła, a dowodem na to jest podpisanie wstępnego porozumienia o sprzedaży galerii spółce Metropolitan Investment. – Decyzja o sprzedaży inwestycji wynika ze zmiany strategii Carrefour Polska w zakresie centrów handlowych. Obowiązująca polityka nie przewiduje posiadania w portfolio sieci centrów wyprzedażowych – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR spółki. I w tym względnie stanowiska starego i nowego właściciela idealnie się nakładają, bowiem z ust Aleksandry Sołtysiak z Metropolitan Investment słyszymy, że dla tej firmy jest to z kolei „nowy koncept handlowy”, który ma być realizowany „nie tylko w Bydgoszczy”.

Przedstawiciele Carrefoura przekonują, że sprzedaż obiektu na Glinkach nie oznacza, że sieć całkowicie wycofuje się z projektu. – Niezmiennie wierzymy w potencjał Metropolitan Outlet Bydgoszcz – zapewnia w rozmowie z nami Cieślikowska. – Jest to koncepcja, która wpisuje się w zapotrzebowanie lokalnego rynku. W tym momencie pada też najważniejsza, z punktu widzenia klientów, deklaracja: Pozostajemy jednym z głównym najemców centrum wyprzedażowego, a do dyspozycji klientów w dalszym ciągu będzie również stacja paliw Carrefour.

Kolejne ruchy mają być już zależne wyłącznie od nowego właściciela. Metropolitan Investment ma odpowiadać bowiem zarówno za przebudowę obiektu, jak również komercjalizację przestrzeni i bieżące zarządzanie. – Kontynuacja prac planowana jest na drugi kwartał 2018 roku, a ich zakończenie – na rok 2019 – wyjaśnia Aleksandra Sołtysiak.

Kolejne z istotnych pytań w kontekście Metropolitan Outlet brzmi – co z dotychczas ogłoszonymi najemcami. Przypomnijmy, że wśród nich znalazły się do tej pory takie marki jak: Guess, Rossmann, 4F, Apart, Wittchen, Kubenz, a także Pako Lorente. Przedstawiciele nowego właściciela zapewniają, że w tym segmencie rewolucji nie należy się spodziewać. – Po zakupie planujemy kontynuację współpracy z obecnymi najemcami, ale planujemy także udostępnienie przestrzeni nowym markom – dodaje Sołtysiak. W komercjalizacji powierzchni wsparcia inwestorowi ma udzielić firma The Blue Ocean Investment Group, która odpowiadała za pozyskiwanie najemców m.in. w gdańskiej Galerii Zaspa.

Kwota transakcji pomiędzy Carrefour Polska a Metropolitan Investment nie została ujawniona. Obie strony zasłaniają się tajemnicą handlową.


Powiązane treści