Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaGhost bike wrócił do Myślęcinka. Po gruntownej naprawie
Ghost Bike Myślęcinek
09.07.2016 | 10:57

Ghost bike wrócił do Myślęcinka. Po gruntownej naprawie

Rower-symbol został zniszczony przed Świętami Bożego Narodzenia.

Na zdjęciu: Biały rower upamiętnia Adama Sztejkę, rowerzystę, który zginął w 2004 roku potrącony przez pijanego kierowcę.

Fot. Stanisław Gazda

Ghost bike, czyli charakterystyczny biały rower upamiętniający jednego ze współtwórców Bydgoskiej Masy Krytycznej Adama Sztejkę, wrócił na swoje miejsce przy Szosie Gdańskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ghost bike w Myślęcinku zniszczony. „Można to uznać za celowe działanie”

Rower został poważnie uszkodzony w grudniu ubiegłego roku. Nieustalony dotąd sprawca najprawdopodobniej najpierw wywiózł jednoślad, a następnie – znacząco zniszczony: z uszkodzonym tylnym kołem i urwaną kierownicą – odstawił na miejsce. – Całkiem poważnie bierzemy pod uwagę, że mógł być to przekaz do bydgoskich rowerzystów – nie chcemy tu was – mówił nam wówczas szef Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna Wojciech Bulanda.

Po kilkumiesięcznej przerwie i gruntownej renowacji symbol pamięci po Sztejce wrócił do Myślęcinka. W sierpniu minie dwunasta rocznica tragicznego wypadku, w wyniku którego trafił on z bardzo poważnymi do szpitala. Zmarł, nie odzyskawszy przytomności, 9 września. Kierowca, który potrącił 25-letniego wówczas rowerzystę, był pijany.

W przyszłym miesiącu, podobnie jak w minionych latach, Adamowi Sztejce poświęcony będzie specjalny, „biały” przejazd masy krytycznej.


Powiązane treści