Bydgoszcz
21C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 22 • L 19
20C
Pon
22C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGierszewski poza Astorią. Nowym trenerem asystent
Przemysław Gierszewski - ST
07.12.2015 | 20:34

Gierszewski poza Astorią. Nowym trenerem asystent

Powodem zwolnienia trenera Gierszewskiego były wyniki zespołu - tłumaczy prezes klubu, Bartłomiej Dzedzej.

Na zdjęciu: Przemysław Gierszewski rozstaje się z Astorią.

Fot. ST

Przemysław Gierszewski nie jest już trenerem Astorii Bydgoszcz. Jak mówi prezes klubu, Bartłomiej Dzedzej, zmiana trenera była spowodowana niesatysfakcjonującymi wynikami zespołu. Do końca sezonu drużynę poprowadzi dotyczasowy asystent, Konrad Kaźmierczyk.

Gierszewski, wieloletni koszykarz Astorii, był trenerem zespołu przez niespełna półtora roku. Wcześniej pracował jako asystent Jarosława Zawadki i Aleksandra Krutikowa oraz prowadził juniorów, z którymi w 2014 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W pierwszym sezonie jego pracy z dorosłą drużyną Astoria utrzymała się w I lidze, a w tym miała awansować do pierwszej ósemki.  Po 13 kolejkach plasuje się na dziewiątej lokacie. – Uznaliśmy, że taka zmiana jest potrzebna. Wyniki nie są zadowalające – tłumaczy prezes klubu Bartłomiej Dzedzej. Gierszewski, który w poniedziałek dowiedział się o zmianie, nie chciał komentować powodów rozstania. Zwrócił się za to do swoich byłych już podopiecznych. – Bardzo miło mi się pracowało z chłopakami i życzę im jak najlepiej – mówi szkoleniowiec.

45-latek rozstaje się nie tylko z I zespołem, ale z całym klubem z ul. Królowej Jadwigi. W najbliższym czasie zarząd nie planuje kolejnych zmian kadrowych. Nie wiadomo jednak, co stanie się w kolejnych miesiącach sezonu – Na obecną chwilę to wszystko, ale zmiany można przecież przeprowadzić zawsze – zapowiada Dzedzej. Nowym trenerem Astorii został Konrad Kaźmierczyk, który przed sezonem dołączył do sztabu szkoleniowego jako asystent specjalizujący się technice indywidualej  i scoutingu. – Uważamy, że poradzi sobie jako I trener i poprowadzi zespół na poziomie, jaki jest oczekiwany przez zarząd – mówi Dzedzej. Każmierczyk zadebiutuje w roli I trenera podczas sobotniego meczu z GKS-em Tychy.

Czy zwolnienie Przemysława Gierszewskiego to dobra decyzja?

Zobacz rezultat


Powiązane treści