Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaGigantyczne utrudnienia w komunikacji! Tramwaje nie jeździły Jagiellońską
wykolejenie zdmikp
21.11.2018 | 08:04

Gigantyczne utrudnienia w komunikacji! Tramwaje nie jeździły Jagiellońską

Na zdjęciu: Prace przy wykolejonej doczepie.

Fot. PG/nadesłane

Wykolejenie tramwaju sparaliżowało w środę rano komunikację tramwajową w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło po godzinie 6:00. Do wykolejenia drugiego wagonu ze składu konstali doszło na ulicy Jagiellońskiej, na wysokości Pałacu Młodzieży. Usuwanie awarii trwało kilkanaście minut – ruch tramwajowy przywrócono przed godziną 8:00. Wciąż jednak możliwe są opóźnienia w kursowaniu.

Wykolejenie wywołało ogromne utrudnienia w komunikacji. Tramwaje z Fordonu skierowano na Babią Wieś, a linie 2, 4, 6 i 8 jadące z ronda Toruńskiego do pętli Wyścigowa. Składy jadące z kierunku centrum kierowano na Wilczak, Bielawy i Las Gdański. Po kilkunastu minutach od zdarzenia na odcinku rondo Fordońskie – Garbary uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Poranne utrudnienia i problemy z informacją o awarii (oraz szybkiego zapewnienia komunikacji zastępczej) wywołały dyskusję wśród pasażerów. Po raz kolejny wytknięto ZDMiKP brak czytelnego powiadomienia o konsekwencjach wykolejenia i dokładnej wieści o tym, co wywołało utrudnienia w komunikacji i kiedy ruch zostanie przywrócony do normy. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych zadeklarowało, że ufunduje bilet miesięczny dyrektorowi zarząd dróg przez pół roku pod warunkiem, że będzie dojeżdżał transportem publicznym codziennie do pracy. Miałoby to pozwolić władzom instytucji – najczęściej poruszających się samochodami – zrozumieć problemy, z jakimi spotykają pasażerowie podczas nagminnie zdarzających się awarii.


Powiązane treści