Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Koronowo bez zadłużenia. Spłacono ostatnią ratę pożyczki

Dodano: 20.11.2023 | 09:18

Na zdjęciu: Już od początku swojej kadencji burmistrz Mikołajewski zaznaczał, że spłata zobowiązań to jedno z kluczowych zadań

Fot. exbee

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przekazał, że 15 listopada podpisał wraz ze skarbnikiem gminy Marcinem Kłodzińskim przelew regulujący ostatnią ratę pożyczki.

Oznacza to, że gmina w tym momencie nie ma długu. – Kiedy obejmowałem urząd Burmistrza w roku 2018, zadłużenie Gminy zaciągnięte przez poprzedników, wynosiło ponad 14 milionów złotych – przekazał w mediach społecznościowych Patryk Mikołajewski. – W 5 lat zadłużenie zostało spłacone. Co ważne, zrobiliśmy to przy zachowaniu intensywnego rozwoju, z budżetem inwestycyjnym w roku 2023 na poziomie ponad 50 milionów złotych. Mam świadomość trudności, które przed nami. Rok 2024 będzie trudny, finansowo trudny. Czekają nas ważne ale i kosztowne inwestycje. Ale dzisiaj, dzisiaj się cieszmy – dodał samorządowiec.

Już od początku swojej kadencji burmistrz Mikołajewski zaznaczał, że spłata zobowiązań to jedno z kluczowych zadań. Mówił o tym także podczas tegorocznej sesji absolutoryjnej, gdzie do spłaty pozostawało wtedy 80 tys. zł. – Te 14 mln zł, które mieliśmy w ogonie teraz możemy wykorzystywać w inwestycjach – mówił Mikołajewski. – O to chodziło. Gdybyśmy zadłużali gminę w dalszym ciągu nie moglibyśmy inwestować – dodał samorządowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z Berlina
Z Berlina
6 miesięcy temu

Dobrze że dziś mamy internet gdzie można sprawdzić ile co kosztowało w roku 2019 i nie tylko to . Internet a właściwie strony internetowe pokarzą również od kiedy była Pandemia i kiedy się skończyła . A tak naprawdę 03.2020 do 19.06.2023 UM w Koronowie pracował rotacyjnie czyli połowa pracowników zdalnie w domu . W tamtym okresie inwestycje tak działały jak ta praca zdalna w Pandemii . O tym Pan burmistrz nie wspomniał ?, że w Pandemii szkolne klasy nie zużywały prądu , nie było przejazdów dla dzieci , stołówek to również pominięto , jak i yprzedszkola . To właśnie te… Czytaj więcej »

Zapomniałem
Zapomniałem
6 miesięcy temu

Przez 3 lata nie było świetlicy w Tryszczynie to w mojej ocenie burmistrz zaoszczędził tym zamieszkującym te tereny

Niemiec
Niemiec
6 miesięcy temu

Nie tylko świetlicy , ale plaży w Samociążku tez zaoszczędzono – znikła przy zerowym zadłużeniu ?.

Zapomniałem
Zapomniałem
6 miesięcy temu

Brak zużycia prądu , wody częściowo ogrzewania w budynkach które w okresie Pandemii były nieczynne to ile to oszczędności Metropolio Bydgoska – pytaliście ?

Bogdan
Bogdan
6 miesięcy temu

Szanowni mieszkańcy Gminy Koronowo ! To nieprawda, że gmina „w tym momencie nie ma długu”. Obecnie zadłużenie Gminy Koronowo wobec naszej Wspólnoty szacuję na kwotę 157,630,00 zł. ! Gmina Koronowo, reprezentowana przez Pana Patryka Mikołajewskiego, nadal nie rozliczyła się z kwoty: 19. 451,72 zł., którą właściciele lokali mieszkalnych we Wspólnocie Mieszkaniowej „Samociążek 7 – Szkoła”, pożyczyli Jej na mocy porozumienia z dnia 11 grudnia 2018 r. Sprawa dotyczyła remontu pierwszej z dwóch połaci dachu dawnej Szkoły w Samociążku. Całkowity koszt remontu tej części dachu wyniósł ponad 66.625 zł. Pożyczka miała być zwrócona „niezwłocznie” po uchwaleniu budżetu Gminy na rok 2019.… Czytaj więcej »

Marian
Marian
6 miesięcy temu

W pełni Pana Bogdana popieram i jego uwagi dotyczące zadłużenia dodając własne przemyślenia W mojej ocenie ktoś próbuje przedstawić nam że 2+2 x 3 =12 co jest nieprawdą bo 2×3 jest 6+2 =8. Gdyby poukładać te klocki w tej opowieści- należy zapytać rozmówców jakie koszta ponosiła gmina w okresie Pandemii za utrzymanie szkół , przedszkoli, świetlic, hal sportowych, i wielu innych podmiotów jak stołówka, dowóz dzieci, imprezy czy spotkania, które nie odbywały się prawie przez trzy lata obozy wycieczki itp. A wszyscy płacimy podatki do gminy , i tak w tamtym okresie to nasze Babcie Dziadkowie znajomi zastąpili szkoły ,… Czytaj więcej »

Zenek
Zenek
6 miesięcy temu

Trzeba dodać jeszcze,że po „poprzedniku” dostał w spadku 14 mln długu ale też 35 mln na koncie kasy na plus.. czyli ponad 20 mln na „czysto” !!!
I czym tu się chwalić?

Wielki Mistrz Marian
Wielki Mistrz Marian
6 miesięcy temu

Niech burmistrz Mikołajewski wyda oświadczenie ile kasy w kasie zostawił Stanisław Gliszczynski dawny i być może przyszły burmistrz Koronowa ?. Ja wiem – to 35 milionów – 14 długu to Panowie Cystersi w krzyżackich przebraniach 21 na górkę Wyszło !

Berlin
Berlin
6 miesięcy temu

Jestem ciekawy za kogo się przedstawi Jarosław z Okola na Fejsie czy dawniej na stronie Koronowo net – czy , za Monikę ?,może Nicole , lub Berlin czy Marian, albo Niemiec itp, Której części używanej ci synu brakuje ? Tu tylko na minusik Ciebie stać bo musisz swój adres podać ? Jak byś chciał się przedstawiać za jedną z tych w/w osób .