Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piotr Kazimierski odwołany z funkcji zastępcy burmistrza Koronowa. Otrzymał cały etat w MGOSiR

Dodano: 22.05.2024 | 15:50

Na zdjęciu: Piotr Kazimierski nie musi martwić się o swoją przyszłość zawodową

Fot. IN

Decyzją burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego z funkcji drugiego zastępcy odwołany został Piotr Kazimierski. Nie musi on jednak martwić się o swoją przyszłość zawodową.

Piotr Kazimierski został powołany na urząd drugiego zastępcy burmistrza w kwietniu 2019 roku przez Patryka Mikołajewskiego. Nie było konkursu, a dokonano tego na podstawie zarządzenia. Nie miał dużego doświadczenia w pracy samorządowej, bo był radnym od 2018 roku. Zawodowo zajmował się bankowością i finansami, a także pracował w branży budowlanej.

1/10 etatu jako dyrektor

Sporo emocji w Koronowie wywołała sprawa obsadzenia stanowiska dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie. Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie zmieniali się dyrektorzy. W październiku 2022 roku ogłoszono kolejny konkurs na to stanowisko. Na czele komisji konkursowej stanął właśnie Piotr Kazimierski. Nabór nie został jednak rozstrzygnięty. Decyzją burmistrza Patryka Mikołajewskiego 1/10 etatu jako dyrektor zaczął pełnić Piotr Kazimierski. Włodarz tłumaczył to oszczędnościami. Konkretnie kwotą około 100 tys. zł w skali roku. Jako zastępca burmistrza pracował na 9/10 etatu.

Mandat objął Tomasz Piasecki

Piotr Kazimierski wystartował w niedawno przeprowadzonych wyborach samorządowych na urząd radnego. Mandat w tym okręgu zdobył Patryk Mikołajewski. Jako, że nie można sprawować funkcji burmistrza (Mikołajewski wygrał w pierwszej turze) i radnego miejsce przypadło Kazimierskiemu. Tutaj była taka sama zależność i ostatecznie mandat przypadł Tomaszowi Piaseckiemu, który złożył ślubowanie na ostatniej sesji.

Nowe zadanie dla Kazimierskiego

20 maja na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo pojawiło się zarządzenie burmistrza w sprawie odwołania drugiego zastępcy burmistrza Piotra Kazimierskiego. Nie podano przyczyny. Sam zainteresowany w mediach społecznościowych przekazał, że burmistrz powierzył mu nowe zadanie. – Burmistrz powierzył mi kolejne zadanie, które przyjąłem. Moja dalsza droga to MGOSiR Koronowo… Tak tak teraz już w pełnym wymiarze – przekazał Kazimierski.

W momencie tworzenia artykułu zarządzenie w sprawie powołania nowego zastępcy burmistrza nie zostało jeszcze opublikowane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
biegacz
biegacz
2 miesięcy temu

środowisko sportowe gminy będzie wniebowzięte

Berlin
Berlin
2 miesięcy temu

Dlaczego mnie to nie dziwi?, bo znam nawet nowego kandydata za Pana Piotrusia . Burmistrz jak zawsze ma racje, facet wysportowany co widać, twardziel z doświadczeniem no właśnie jakim ?, tego ja sam nie wiem . Ważne że będzie kupa zabawy .