Bydgoszcz
14C
Opady
66% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 14 • L 13
14C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaGmina Osielsko frontem do mieszkańców. Promuje nowe funkcjonalności
Osielsko_SG (9)
13.02.2019 | 14:01

Gmina Osielsko frontem do mieszkańców. Promuje nowe funkcjonalności

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

Rozwój internetu i urządzeń mobilnych sprawił, że instytucje publiczne zyskały możliwość lepszego informowania o swoich działaniach i przesyłania komunikatów dotyczących życia gminy. W tym kierunku powoli zaczyna zmierzać też gmina Osielsko.

Podstawowym źródłem informacji na temat działalności urzędu gminy jest strona internetowa i biuletyn informacji publicznej. Strona BIP jest jednak dość skomplikowana – mieszkańcy oczekują jednak prostych i konkretnych wieści. By poprawić promocję działań gminy, radny Paweł Kamiński zaproponował, aby utworzyła ona oficjalny profil na Facebooku, gdzie mogłaby udostępniać linki do artykułów ze strony gminnej, ale też inne materiały. Wniosek, który pojawił się na grudniowej sesji rady gminy nie spotkał się jednak z aprobatą władz gminy.

Prowadzenie przez urząd gminy profilu na FB nie ma ugruntowania prawnego. Administrowanie kontem wymaga praktycznie całodobowego zaangażowania, co nie mieści się w podstawowym czasie pracy pracownika samorządowego – napisał w odpowiedzi wójt Wojciech Sypniewski. Przekonywał, że byłby to tylko kolejny kanał komunikacji, służący do udostępniania treści z BIP i strony gminy. Sypniewski stwierdził, że gmina wkłada dużo pracy w prowadzenie biuletynu informacji.

Wójt zapewnił jednak, że zamierza przeanalizować skuteczność obecnych kanałów i zachęcił do korzystania z aplikacji SIMS i Blisko, w których gmina jest nadawcą komunikatów. W ostatnim czasie można zauważyć, że urzędnicy położyli nacisk na rozpropagowanie tych kanałów. Wchodzących na stronę gminy wita komunikat promujący instalacje aplikacji Blisko. Gmina stworzyła też instrukcje wideo przedstawiającą proces instalacji aplikacji.

Czy gmina Osielsko powinna prowadzić oficjalny profil na Facebooku?

Gmina uruchomiła też nową podstronę – teleinformator. Znajduje się na niej spis numerów telefonów do wszystkich referatów urzędu gminy. Umożliwia on bezpośrednie wykonanie połączenia poprzez kliknięcie danego numeru – także za pośrednictwem Skype. Podobnie jak w wypadku aplikacji Blisko, na koncie gminy na YouTube pojawił się film przedstawiający funkcjonalności teleinformatora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści