Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaGmina Osielsko frontem do mieszkańców. Promuje nowe funkcjonalności
URZĄD GMINY OSIELSKO
13.02.2019 | 14:01

Gmina Osielsko frontem do mieszkańców. Promuje nowe funkcjonalności

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

Rozwój internetu i urządzeń mobilnych sprawił, że instytucje publiczne zyskały możliwość lepszego informowania o swoich działaniach i przesyłania komunikatów dotyczących życia gminy. W tym kierunku powoli zaczyna zmierzać też gmina Osielsko.

Podstawowym źródłem informacji na temat działalności urzędu gminy jest strona internetowa i biuletyn informacji publicznej. Strona BIP jest jednak dość skomplikowana – mieszkańcy oczekują jednak prostych i konkretnych wieści. By poprawić promocję działań gminy, radny Paweł Kamiński zaproponował, aby utworzyła ona oficjalny profil na Facebooku, gdzie mogłaby udostępniać linki do artykułów ze strony gminnej, ale też inne materiały. Wniosek, który pojawił się na grudniowej sesji rady gminy nie spotkał się jednak z aprobatą władz gminy.

Prowadzenie przez urząd gminy profilu na FB nie ma ugruntowania prawnego. Administrowanie kontem wymaga praktycznie całodobowego zaangażowania, co nie mieści się w podstawowym czasie pracy pracownika samorządowego – napisał w odpowiedzi wójt Wojciech Sypniewski. Przekonywał, że byłby to tylko kolejny kanał komunikacji, służący do udostępniania treści z BIP i strony gminy. Sypniewski stwierdził, że gmina wkłada dużo pracy w prowadzenie biuletynu informacji.

Wójt zapewnił jednak, że zamierza przeanalizować skuteczność obecnych kanałów i zachęcił do korzystania z aplikacji SIMS i Blisko, w których gmina jest nadawcą komunikatów. W ostatnim czasie można zauważyć, że urzędnicy położyli nacisk na rozpropagowanie tych kanałów. Wchodzących na stronę gminy wita komunikat promujący instalacje aplikacji Blisko. Gmina stworzyła też instrukcje wideo przedstawiającą proces instalacji aplikacji.

Czy gmina Osielsko powinna prowadzić oficjalny profil na Facebooku?

Gmina uruchomiła też nową podstronę – teleinformator. Znajduje się na niej spis numerów telefonów do wszystkich referatów urzędu gminy. Umożliwia on bezpośrednie wykonanie połączenia poprzez kliknięcie danego numeru – także za pośrednictwem Skype. Podobnie jak w wypadku aplikacji Blisko, na koncie gminy na YouTube pojawił się film przedstawiający funkcjonalności teleinformatora.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści