Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGmina Osielsko podała informacje na temat kwarantanny. Chwali też mieszkańców wspierających walkę z koronawirusem
Osielsko urząd gminy
25.03.2020 | 10:06

Gmina Osielsko podała informacje na temat kwarantanny. Chwali też mieszkańców wspierających walkę z koronawirusem

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

Gmina Osielsko wydała komunikat, w którym podano wiadomości na temat osób objętych kwarantanną domową. Samorząd poinformował też o inicjatywach mieszkańców, wspierających walkę z koronawirusem.

W wydanym we wtorek, 24 marca komunikacie wójt Wojciech Sypniewski zaznaczył, że na terenie gminy Osielsko kwarantannę domową odbywają osoby mieszkające pod 20 adresami. – Objęcie kwarantanną jest spowodowane obowiązującymi procedurami – powrót z zagranicy lub kontakt z osobą powracającą – podkreślił Sypniewski. Przedstawiciel gminy po raz kolejny zdementował fałszywe informacje, rozsyłane na portalach społecznościowych. – Na terenie naszej gminy nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem – stwierdził wójt.

Władze gminy proszą mieszkańców o czerpanie wiedzy na temat pandemii z oficjalnych źródeł: strony rządowej – www.gov.pl/web/koronawirus,  witryny Głównego Inspektoratu Sanitarnego – www.gis.gov.pl oraz strony urzędu gminy –  www.osielsko.pl oraz www.bip.osielsko.pl. – Wszystkich Państwa prosimy o zachowanie spokoju i stosowanie higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Pamiętajmy, aby w tych trudnych czasach nie zapomnieć o podtrzymywaniu więzi i okazywaniu uczuć. Dbajmy o siebie i swoich bliskich – zaapelował wójt.

Urząd gminy pochwalił też mieszkańców oraz lokalne firmy, które włączyły się w pomoc dla medyków walczących z koronawirusem oraz wspierają osoby starsze i będące na kwarantannie. – Piotr Stelmach z Osielska (firma Stelmach CNC) wraz z Maciejem Strzałą z Niw (firma FORMAKERS) postanowili wykorzystać swoje drukarki 3D i drukują przyłbice dla lekarzy. Firma ChemaN przestawiła produkcję na szycie masek z filtrami przeciwwirusowymi – informuje gmina. Dowóz swoich produktów oraz zakupów dla mieszkańców oferują natomiast: Żabka Niemcz, Memo at Home by Rafał Godziemski, Parma – Osielsko, Harry Burger, Pizzeria Osielsko, Camel Pizza i Pizzeria Da Vinci. Stowarzyszenie Sąsiedzi Osielsko zaoferowało natomiast pomoc w robieniu zakupów czy załatwianiu drobnych spraw.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści