Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Osielsko zwiększa środki na komunikację publiczną. Będzie więcej kursów

Dodano: 30.01.2024 | 10:20

Na zdjęciu: Zmiany wprowadzone zostaną od marca

Fot. Nikodem Mulczyński

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Osielsko podjęto decyzję o zwiększeniu środków na komunikację publiczną. Oznacza to, że od marca br. ma być więcej kursów.

Gmina Osielsko zgodnie z ustaleniami z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy postanowiła przeznaczyć dodatkowe środki na funkcjonowanie komunikacji publicznej. Konkretnie mowa o 330 tys. zł. Dzięki temu ma być więcej kursów.

Sprzęt się znajdzie

Podczas komisji Rady Gminy wójt Wojciech Sypniewski wyraził nadzieję, że to jeszcze nie wszystko w tym roku i czynione będą starania, aby jeszcze zwiększyć częstotliwość kursów. – MZK ma określone problemy, pewnie medialnie jesteście Państwo zorientowani o co tam chodzi, brak kierowców, brak sprzętu – mówił do radnych wójt. – Udało nam się wynegocjować, że jednak ten sprzęt – bo tutaj był to główny problem – się znajdzie. Stąd jest cała lista dodatkowych kursów. Na wszystkich liniach będzie zwiększenie kursów. Powiem szczerze, że imponujące jest dla mnie 32 kursy na linii 93. Już tyle mamy dziennie, to jest bardzo dużo – dodał.

Gmina chce spełniać oczekiwania mieszkańców

Zdaniem wójta Sypniewskiego na terenie gminy Osielsko pojawiają się nowe osiedla, które również powinny zostać skomunikowane. Zaznacza on jednak, że nigdy nie będzie tak, że pod każdy dom podjedzie autobus. Gmina będzie czyniła starania, aby w dalszym ciągu ta komunikacja się rozwijała. Sypniewski zdaje sobie sprawę, że Bydgoszcz ma określone problemy związane z komunikacją, ale gmina posiadając podpisane porozumienie też chce spełniać oczekiwania mieszkańców.

Radny Ziętara drąży temat

Radny Przemysław Ziętara ponownie drążył temat budowy zatoki przy skrzyżowaniu Centralnej i Leśnej w Osielsku. Jego zdaniem znalazły się dodatkowe środki na komunikację to powinny się też znaleźć na budowę zatoki autobusowej w tym miejscu. Przypomnijmy jednak, że nie jest to droga gminna tylko powiatowa. Wójt po raz kolejny przekazał, że inwestycję tę ma sfinansować Starostwo Powiatowe.

Zmiany od marca

Ostateczną decyzję, co do zwiększenia środków musieli podjąć radni. Ci zgodzili się jednogłośnie. Szczegółowy rozkład jazdy po zwiększeniu liczby kursów ma zostać opublikowany w najbliższym czasie. Wiadomo, że zmiany wejdą w życie od marca tego roku. Wiadomo też, że na linii nr 41 będzie dodatkowy odjazd z pętli Osielsko/Kąty o godz. 10. Liczba kursów na tej linii wzrośnie do 12. Na linii nr 93 będzie pięć dodatkowych kursów w dni powszednie (liczba kursów wzrośnie do 32). Na linii 94 będą dodatkowe dwa kursy w dni powszednie (wzrost liczby kursów do 27). Dodatkowy kurs będzie także w dni powszednie na linii nr 95 (liczba kursów wzrośnie do 13). To jednak nie wszystko. Na linii nr 98 będzie dodatkowy kurs w dni powszednie (wzrost liczby kursów do 13), a także dwa dodatkowe kursy w soboty, niedziele i święta (wzrost liczby kursów do pięciu).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 miesięcy temu

Mam nadzieje że w końcu będę mógł dojechać z Osielska do Bydgoszczy na 6 rano autobusem 98.
Uważam to za duży błąd, że tylko jednen kurs 98 dojdzie w ciągu dnia. To zdecydowanie za mało.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Przy obecnej siatce połączeń trudno dojechac do pracy do Bydgoszczy a jeszcze trudniej z niej wrócić.Nie lepiej jest z połączeniami wewnątrz gminnymi żeby załatwić coś w Osielsku mieszkańcy Bożenkowa, Maksymilianowa, Niw czy Jarużyna nie mogą za bardzo liczyć na komunikację.