Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleGorsze dane niż w ubiegłym roku. Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach
policja_wypadek_KWP
27.12.2017 | 10:32

Gorsze dane niż w ubiegłym roku. Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach

Doszło do dwóch śmiertelnych wypadków.

Na zdjęciu: Tegoroczne dane na drogach regionu są gorsze od tych sprzed roku.

Fot. Stanisław Gazda

Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach Kujaw i Pomorza. Było więcej wypadków i – co gorsza – kierowców, którzy prowadzili samochód będąc w stanie nietrzeźwości.

Niestety, tegoroczne święta nie przebiegły bezpiecznie. Na drogach regionu doszło podczas okresu świątecznego do 18 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a osiemnaście zostało rannych. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku miało miejsce sześć wypadków, w których siedem osób zostało rannych, nie było ofiar śmiertelnych.

Pierwszy śmiertelny wypadek miał miejsce 23 grudnia (sobota) na krajowej dziesiątce, na wysokości Wypalenisk, gdzie kierujący peugotem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 20-latki. Raptem dzień później w Nakle, wyjeżdżający z drogi podporządkowanej kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu bmw. Pomimo podjętej reanimacji, 74-letni mężczyzna zmarł.

Policjanci zatrzymali też aż 53 kierowców, którzy prowadzili auto będąc pod wpływem narkotyków lub środków odurzających. To przeszło dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, kiedy to funkcjonariusze ujęli 25 osób, które prowadziły samochód po spożyciu alkoholu.


Powiązane treści