Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiGra Pokemon GO oficjalnie dostępna w Polsce. Czy bydgoszczanie też oszaleją na jej punkcie?
16.07.2016 | 13:59

Gra Pokemon GO oficjalnie dostępna w Polsce. Czy bydgoszczanie też oszaleją na jej punkcie?

Pokemon GO to prosta gra, której akcja toczy się w realnej rzeczywistości.

Na zdjęciu: Bydgoszczanie grający w tę grę mogą znaleźć Pikachu w Myślęcinku.

Fot. wolny dostęp

Od kilku dni cały świat oszalał na punkcie gry Pokemon GO. W Bydgoszczy również nie brakuje osób, które chodzą z telefonem w ręku i szukają pokemonów. Teraz liczba graczy może się znacznie zwiększyć.

Zmianę może spowodować to, że gra została już oficjalnie wprowadzona w Polsce. Pobrać ją można ze Sklepu Google Play i Apple App Store. Wcześniej uzyskanie dostępu do gry nie było takie proste. Jednym ze sposobów na zagranie w Pokemon GO było założenie konta w amerykańskim lub australijskim sklepie AppStore oraz ściągnięcie gry na swój telefon.

Pokemon GO to prosta gra, w której głównym celem jest łapanie pokemonów. Jednak akcja gry toczy się w realnym świecie. Aplikacja mobilna opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości – na ekranie widzimy mapę swojej okolicy, a na niej pojawiają się stworki. Nasza lokalizacja ustalana jest na podstawie nawigacji GPS. Pokemony łapie się za pomocą kliknięć w odpowiednią ikonę pojawiającą się na ekranie telefonu.

W każdym mieście pokemony rozmieszczone są w różnych lokalizacjach. Na przykład bydgoscy gracze mogą znaleźć Pikachu w Myślęcinku. Osoby korzystające z aplikacji nawzajem informują siebie o miejscach występowania pokemonów oraz umawiają się na wspólne łapanie stworków. Do wymiany informacji dochodzi między innymi w założonych na Facebooku grupach Pokemon GO Bydgoszcz. Porady i sztuczki zamieszczane są również na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku.


Powiązane treści