[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gratka dla melomanów w Multikinie. Wygraj bilety!

Dodano: 08.05.2022 | 18:41

Na zdjęciu: Zamorskie zaloty już w czwartek w Multikinie.

Fot. mat. partnera

Barokowe arcydzieło Jean-Philippe’a Rameau,”Zamorskie zaloty” w nowym uwspółcześnionym wydaniu widzowie kinowi zobaczą 12 maja 2022 w wybranych kinach sieci Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

„Zamorskie zaloty” Jeana-Philippe’a Rameau wybrano, by uczcić 350-lecie istnienia Opéra national de Paris, czyli jednej z najznamienitszych instytucji kultury Francji. Przygotowana na tę okazję inscenizacja operowo-baletowego arcydzieła francuskiego kompozytora z czasów baroku nawiązuje do dzisiejszych problemów migracyjnych oraz do obecnych europejskich postaw wobec innych ludów czy obcych przybyszów, a wszystko to w zgodzie z treścią libretta.

Dzieło Rameau, którego dosłowny tytuł brzmi: „Zalotne Indie” lub „Pełne wdzięku Indie” („Les Indes galantes”), opowiada o niejednoznacznym poglądzie ówczesnych Europejczyków na zamorskie narody, szczególnie w kwestiach miłosnych. Poprzedzone prologiem cztery części „Zamorskich zalotów” noszą podtytuły: „Wielkoduszny Turek”, „Inkowie z Peru”, „Perskie Święto Kwiatów” i „Dzicy”. Każda z nich opowiada egzotyczną historię miłosną, tragiczną lub komiczną.

„Zamorskie zaloty” to wielkie barokowe widowisko, pełne śpiewu i tańca w nowej odsłonie. Ze względu na trudności wykonawcze oraz na swoje rozmiary dzieło to bardzo rzadko pojawia się na afiszach teatrów operowych świata, dlatego paryski spektakl, prezentowany obecnie w kinach, to wyjątkowa gratka dla melomanów.

Zamorskie zaloty będzie można w czwartek, 12 maja o godzinie 18:00 zobaczyć w kinach sieci Multikino, w tym w kinie w Bydgoszczy.

Jean-Philippe Rameau • „Zamorskie zaloty” z okazji 350-lecia istnienia Opéra national de Paris
W rolach głównych: Edwin Crossley-Mercer, Julie Fuchs, Stanislas de Barbeyrac, Mathias Vidal, Sabine Devieilhe, Jodie Devos
Reżyseria: Clément Cogitore
Choreografia: Bintou Dembélé
Kostiumy: Wojciech Dziedzic
Dyryguje: Leonardo García Alarcón

Bilety dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl/kupbilet/8382.


Dzięki współpracy Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL wraz z siecią Multikino mamy dla Was podwójne bilety na opisywane wydarzenie. Aby wygrać jeden z nich, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl o tytule „Zamorskie zaloty”, w treści podając imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to do Ciebie powinien trafić bilet?”. Na zgłoszenia czekamy do wtorku, 10 maja, do godz. 18:00. Nagrodzimy autorów najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości zwrotnej.


Gratka dla melomanów w Multikinie. Wygraj bilety!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments