Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję Grunwaldzka 25. Teraz NK Polska szykuje adaptację starej farbiarni [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.06.2022 | 17:25

Na zdjęciu: Wmurowania kamienia węgielnego pod trwającą inwestycję Grunwaldzka 25 dokonał m.in. jej projektant Bartosz Kamiński z pracowni Lines Architekci. Teraz pracuje ona nad kolejną inwestycją NK Polska, czyli Loftami Farbiarnia.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek, 3 czerwca nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji mieszkaniowej NK Polska przy ulicy Grunwaldzkiej 25. Firma znana z realizacji Perłowej Doliny planuje już kolejny ambitny projekt, czyli adaptację budynku dawnej farbiarni i pralni znajdującego się na Wenecji Bydgoskiej.

Grunwaldzka 25 to inwestycja nawiązująca do pierwszej realizacji NK Polska w Bydgoszczy – Perłowej Doliny – i również zaprojektowana przez bydgoskich architektów z pracowni Lines. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 115 mieszkań o metrażach od 27 do 77 mkw. Nabywcy będą mieli do wyboru zarówno kawalerki, jak i lokale 2,3 i 4-pokojowe. Budowa rozpoczęła się na przełomie 2021 i 2022 roku.


Zobacz wizualizacje inwestycji Grunwaldzka 25


W piątek, 3 czerwca NK Polska zorganizowała uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inwestycji na Okolu. – Cieszy nas fakt, że udało nam  się dobrze wprowadzić na bydgoski rynek mieszkaniowy, czego efektem jest dobra sprzedaż oferowanych przez nas lokali. Chcemy, by Grunwaldzka 25 dobrze wpisała się w architekturę i obraz naszego miasta – powiedział podczas wydarzenia prezes NK Polska Piotr Grochowski. Projektant inwestycji Bartosz Kamiński z Lines Architekci podziękował inwestorowi za kolejną współpracę oraz odwagę w realizacji nieszablonowych pomysłów.

Kolejne plany NK Polska – ożywienie starej farbiarni

Od kilku miesięcy NK Polska przygotowuje się do inwestycji w samym sercu Bydgoszczy, przy Wyspie Młyńskiej. Deweloper przejął bowiem ponad stuletni, charakterystyczny budynek dawnej farbiarni odzieży Wilhelma Koppa, a po 1945 roku – pralni prowadzonej przez Pralchem. W okresie transformacji ustrojowej opustoszał i niemal popadł w ruinę. Nadzieję na jego ożywienie przynosiły kolejne koncepcje zagospodarowania – od mieszkań typu loft po najgłośniejszy pomysł adaptacji na hotel sieci Hampton by Hilton. Wiadomo już jednak, że stara farbiarnia nie będzie hotelem, a budynkiem mieszkalno-usługowym.

Pierwsze szczegóły inwestycji w sąsiedztwie Wyspy Młyńskiej zostały ujawnione podczas pierwszego spotkania z cyklu „Rozmowy o sercu miasta”, które odbyło się w środę, 27 kwietnia w Młynach Rothera. Jak relacjonowaliśmy, projektantem nowej inwestycji NK Polska ponownie będzie pracownia Lines z Bartoszem Kamińskim na czele. – Na parterze znajdą się przestrzenie usługowe. Mamy nadzieję – przed nami bowiem szereg uzgodnień – że będą otwarte na Brdę. Chcemy, aby można było usiąść przy rzece. W pozostałej części obiektu ma znaleźć się 30-40 mieszkań – ujawnił wówczas szef pracowni Lines. Niedawno NK Polska ujawniła pierwsze wizualizacje inwestycji, która będzie nazywać się Lofty Farbiarnia.

Warto dodać, że Kamiński i jego zespół pracują także nad owianą na razie sporą tajemnicą inwestycją na sąsiadującym z farbiarnią Koppa terenie zakładów Modus (w dwudziestoleciu międzywojennym mieściły się tam zakłady cukiernicze „Lukullus”, które po 1945 roku stały się częścią „Jutrzenki”). Na razie wiadomo, że będzie ona realizowana przez zupełnie innego inwestora. Szef pracowni Lines zapewnia jednak, że nie jest on zainteresowany „wyciśnięciem” maksymalnej powierzchni użytkowo-mieszkaniowej z działki i jest świadomy jej lokalizacji. – Udało się go przekonać do stworzenia ciągu pieszego, który będzie kolejnym wejściem na Wyspę Młyńską – zdradził Kamiński.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
2 lat temu

W czteropiętrowym domu będzie 115 mieszkań.
Czyli na każdym poziomie 23 mieszkania.
Zakładając że średnia wielkość mieszkania będzie równa 50 m2 to każdy poziom będzie liczyć 1150 m2.
Budynek będzie miał wymiary 230 metrów długości na 5 metrów szerokości.
Albo 115 m długości na 10 m szerokości.
Innymi słowami to będzie jakieś wielkie bydlę.
Chyba że tfurca tego artykułu przestanie zażywać narkotyki i spróbuje pracować na trzeźwo….