Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Grunwaldzka 25. Nowa inwestycja mieszkaniowa na Okolu [WIZUALIZACJE]

Dodano: 20.12.2021 | 12:53

Na zdjęciu: Wizualizacja inwestycji Grunwaldzka 25.

Fot. NK Polska

Przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Wrocławskiej powstanie kolejna inwestycja mieszkaniowa NK Polska – Grunwaldzka 25. Nowoczesna bryła – zaprojektowana przez bydgoską pracownię Lines Architekci – swoim designem nawiązuje do poprzedniego dzieła dewelopera, czyli Perłowej Doliny.

Przygotowywana od kilkunastu miesięcy inwestycja na Okolu początkowo zakładała budowę budynku przy samym skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Wrocławskiej z 44 mieszkaniami. Ostatecznie inwestor przejął sąsiadujące tereny i zaprezentował nowy projekt budynku. Jego autorem – tak jak w wypadku poprzedniej inwestycji NK, czyli Perłowej Doliny – jest bydgoska pracownia Lines Architekci. Ostateczne wizualizacje inwestycji Grunwaldzka 25 (tak będzie nazywał się kompleks) zaprezentowano kilkanaście dni temu.

Jak informuje NK Polska, w czteropiętrowym budynku znajdzie się 115 mieszkań o metrażach od 27 do 77 mkw. Nabywcy będą mieli do wyboru zarówno kawalerki, jak i lokale 2,3 i 4-pokojowe. Jak przekonuje deweloper, atutami Grunwaldzkiej 25 ma być bliska odległość do Starego Miasta i Kanału Bydgoskiego. Standard wykończenia mieszkań obejmie panoramiczne okna trzyszybowe, ogrzewanie podłogowe czy wideo domofony. Budynek będzie wyposażony w halę garażową. Poza mieszkaniami, w ofercie znajduje się sześć lokali usługowych.

Realizacja inwestycji powinna rozpocząć się w najbliższych tygodniach: 15 grudnia inwestor otrzymał decyzję o pozwoleniu na budowę. Wcześniej dokonano rozbiórek istniejącej dotychczas w tym miejscu zabudowy usługowo-mieszkaniowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Wiem, że to z innej beczki ale może nasi politycy zainteresują się budżetem Województwa bo znowu Bydgoszcz jest obrobiona kosztem Torunia i jego połączenia z Mazowieckim. Może tam jest jego miejsce jako zaścianek.

Agata
Agata
2 lat temu

Projekt zupełnie niepasujący do okolicznej zabudowy – będzie szpecił okolicę, tak jak Perłowa Dolina… Na projekcie nie widać miejsc parkingowych – przy istniejącym bloku Budlexu już teraz dzieją się dantejskie sceny z parkowaniem, będzie jeszcze gorzej. Kto godzi się na takie zagospodarowanie???

JezusMaria
JezusMaria
2 lat temu

Nie wiem kto to projektuje, ale układy mieszkań są fatalne. Wygląd poprzedniej inwestycji (Perłowa Dolina) podobnie jak tej nie pasuje do otoczenia i ewidentnie zakłóca nastrój okolicy. Co więcej z zewnątrz wygląda tandetnie i plastikowo, szczególnie okładziny balkonów. Kompletne nieporozumienie, ani wygląd ani układ mieszkań, w 90% niefunkcjonalny. Może i dobre na wynajem krótkoterminowy ale nie do mieszkania. Paskudne.

żubr
żubr
2 lat temu

JezusMaria: o matko boska co tera !