Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gwałt w centrum Bydgoszczy. Trzy miesiące aresztu dla czterech zatrzymanych

Dodano: 14.07.2020 | 16:22
Sąd Rejonowy Bydgoszcz

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tego środka zapobiegawczego.

Na zdjęciu: Sąd Rejonowy przychylił się we wtorek do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Gwałt w centrum Bydgoszczy. Wobec zatrzymanych w tej sprawie czterech młodych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi bydgoska prokuratura, ale śledczy są bardzo oszczędni w ujawnianiu szczegółów zdarzenia. – Możemy jedynie potwierdzić, że taką sprawę prowadzimy – mówi zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis. – Mogę potwierdzić, że do zdarzenia doszło na terenie Bydgoszczy w jednym z mieszkań – dodaje.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że do zdarzenia miało dojść w Śródmieściu. Według Gazety Wyborczej, dziewczyna do mieszkania miała zostać zwabiona podstępem. W czasie zdarzenia miały zostać wykorzystane tzw. pigułki gwałtu.

We wtorek, bydgoski Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec czwórki zatrzymanych. – Wszystkie osoby są młodociane, ale pełnoletnie, w wieku 18-20 lat – słyszymy w Prokuraturze. Zatrzymani czterej mężczyźni spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące. Prokuratura nie będzie zdradzać kolejnych kroków w sprawie, ze względu na dobro pokrzywdzonej.

Podejrzanym może grozić nawet dwanaście lat za kratkami.

0 0 votes
Article Rating
Gwałt w centrum Bydgoszczy. Trzy miesiące aresztu dla czterech zatrzymanych
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 lat temu

12lat minimum powinni dostać a w pierdlu powinni ich tak przeorać że hej

Jakub
Jakub
3 lat temu

Szkoda, że ludzie, którzy nie znają faktów ani okoliczności potrafią wypluwać z siebie tyle jadu. Istnieje świetna zasada, której należy się trzymać- nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Że strzępków informacji, zawartych w powyższym artykule nie da się nic wywnioskować. Postawiono im zarzuty? Nie. Skazano? Nie. Więc na ten moment są niewinni. Żeby Was, ludzie pełni nienawiści, nikt „nie przeorał”.