Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Hanna Kątna doceniona za swoją pracę. Otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano: 15.02.2023 | 10:48

Na zdjęciu: Hanna Kątna została wyróżniona za swoją działalność.

Fot. Gmina Osielsko

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko, która odbyła się w sposób zdalny, wręczono Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla upowszechniania kultury Hannie Kątnej

Wniosek w tej sprawie złożył starosta bydgoski. Hanna Kątna od 1 lutego 2011 roku pracuje w świetlicy w Bożenkowie, która podlega pod Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku. Zajmuje się organizowaniem wielu imprez o zasięgu nie tylko sołeckim, ale także krajowym. Organizowała popularny Ogólnopolski Zjazd Bożen oraz Święto Borowika. Była to świetna promocja Gminy Osielsko. Prowadzi różnego rodzaju zajęcia dla mieszkańców Bożenkowa – dzieci, młodzieży i seniorów.

– Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński przyznał na wniosek Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha Dyplom Honorowy pani Hannie Kątnej – mówił podczas ostatniej sesji zastępca wójta Krzysztof Lewandowski.

– Od 1 lutego 2011 roku pani Hanna Kątna pracuje na stanowisku instruktora kulturalno-oświatowego w świetlicy w Bożenkowie. Już 11 razy była organizatorką Ogólnopolskiego Zjazdu Bożen w Bożenkowie. Poszerzenie wiedzy plastycznej owocuje systematycznymi warsztatami dla rożnych grup wiekowych i społecznych. Przyczynia się do rozwoju osobistego, kształtowania gustów plastycznych, a również poprawy stanów psychicznego i fizycznego uczestników zajęć. Warsztaty florystyczne, różnego rodzaju rękodzieło poczynając od ozdób świątecznych po wiązanki, bukiety uczą uczestników, budują ich kreatywność, pomagają zbudować wyższą samoocenę. Pani Hania dba również o kulturę fizyczną i rekreację. Służą temu systematyczne ćwiczenia dla dorosłych, a dla dzieci zabawy ruchowe, podwórkowe i taniec. Aby uwrażliwić społeczeństwo na kulturę pani Kątna przygotowuje koncerty, konkursy, skecze, parodie, w których występuje wspólnie z podopiecznymi. Z inicjatywy pani Hanny Kątnej powstał Klub Seniora liczący aktualnie 23 osoby i wskazuje wszystko na to, że będzie się powiększał z czego się bardzo cieszymy. Środowisko seniorów integrowane jest poprzez wyjazdy do instytucji kultury, filharmonii, kin, muzeów – dodał samorządowiec.

Krzysztof Lewandowski, wręczając Dyplom, podziękował Hannie Kątnej za zaangażowanie i życzył dalszych sukcesów. Głos zabrała także wyróżniona. – Chciałam bardzo serdecznie podziękować za uznanie – mówiła Hanna Kątna.

– Widzę, że moja praca, wkład włożony w społeczność bożenkowską nie idzie na marność. Ciesze się, że osoby przychodzące na warsztaty od kilku, kilkunastu lat cały czas pogłębiają swoją wiedzę, a także samoocenę. Najbardziej cieszy mnie to, kiedy przychodzą osoby na zajęcia nie wierzące w siebie, a po skończonych warsztatach wychodzą z uśmiechem na twarzy, zapominają o wszelkich problemach, a ponadto mają przepiękną pracę, którą mogą pochwalić się w domu, a nawet wśród znajomych. Będę rozszerzać moją działalność, żeby społeczność coraz chętniej uczestniczyła w kulturze – dodała na zakończenie.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się także radni z Osielska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments