Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIHarleyowcy już w drodze do Bydgoszczy. Rozpoczyna się największy w Europie zlot! [ZDJĘCIA]
Super Rally Bydgoszcz 2018
15.05.2018 | 16:00

Harleyowcy już w drodze do Bydgoszczy. Rozpoczyna się największy w Europie zlot! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda

Już tylko godziny dzielą nas od momentu, w którym harleyowcy z całej Europy przyjadą do Bydgoszczy. W środę przedstawiciele miasta oraz motocykliści opowiedzieli o imprezie, a także wyjaśnili nurtujące bydgoszczan kwestie.

Niepokój wśród mieszkańców wywołało przede wszystkim zagrodzenie terenów Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Pojawiały się też głosy oburzenia, że miejsce, które ma służyć mieszkańcom i ich rodzinom „oddaje się grupie 10 tysięcy osób, które przyjechały na zlot i wielkie picie alkoholu na zamkniętym terenie”. Jak zapewnił Łukasz Krupa, odpowiadający w bydgoskim ratuszu za promocję, żadna krzywda ani mieszkańcom, ani Myślęcinkowi z powodu zlotu się nie stanie. Wręcz przeciwnie – o Bydgoszczy będzie głośno jako o światowej stolicy Harley-Davidson.

Miasto bardzo się cieszy z tego, że może być gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia od ponad czterdziestu lat organizowanego w różnych miejscach Europy. Posiadacze tych wspaniałych maszyn będą spędzać czas nie tylko w Myślęcinku, będą zwiedzać nasze miasto, o którym, miejmy nadzieję, będą ciepło opowiadać po powrocie do swoich krajów, a być może powrócą tu kiedyś, czy to w interesach, czy żeby pokazać je swoim znajomym. Dlatego chcemy pokazać im Bydgoszcz jako miasto bardzo otwarte, przyjazne i bardzo ciekawe. Super Rally Bydgoszcz 2018 to naprawdę wspaniała okazja do promocji w świecie naszego miasta. Ja bym dostrzegał w tej imprezie same plusy dla Bydgoszczy– powiedział Krupa

Choć impreza sama w sobie będzie miała charakter zamknięty, to jutro (16 maja) jej organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta niezwykłą niespodziankę. Między godziną 12:00 a 19:00 na płycie Starego Rynku stanie demo-truck, czyli wielki tir, a na jego platformie ponad dwadzieścia najnowszych modeli motocykli Harley-Davidson.

Niektóre z tych pojazdów dopiero za jakiś czas trafią do oficjalnej sprzedaży, więc bydgoszczanie poznają je jako pierwsi, mogąc na nie usiąść, a kto wie czy nawet nie przejechać się nimi. Od czwartku demo-truck stał będzie przed bramą miasteczka zlotowego. Motocykle Harley-Davidson będzie można zobaczyć także w rejonie Rybiego Rynku, gdzie miasto przygotowało dla ich użytkowników specjalny parking.

Niesamowite jest w Super Rally to, że obok siebie staną motocykle wiekowe, nierzadko przystrajane, modyfikowane, a niekiedy konstruowane przez ich właścicieli oraz najnowsze cuda techniki ze stajni harley-davidson. Wyjątkowi są także uczestnicy imprezy. To ludzie z całego świata, w różnym wieku, z różnych środowisk, z własnymi, bardzo ciekawymi doświadczeniami i różnymi motywacjami do jazdy Harleyami.

Przedstawiciele Harley-Davidson Club – Łukasz Zalicki i Marcin Brewiński – przypomnieli, że taki zlot jak ten w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czterdziesty czwarty. Europejska Federacja Klubów Harley-Davidson organizuje je co roku w innym państwie. Za rok będzie w Finlandii, za dwa lata w Szwecji, za trzy lata w Grecji, a za cztery lata w Irlandii. Ściąga fanów tych motocykli z całego świata. Tak wielka impreza, to przede wszystkim potężne wyzwanie logistyczne i nie można tu sobie pozwolić na bylejakość organizacyjną. Specyfiką tej imprezy jest to, że zdecydowana większość jej uczestników mieszka w postawionych przez siebie w namiotach. Dla ich bezpieczeństwa stanęło sześć kilometrów ogrodzenia, ustawionych zostało prawie sto kabin prysznicowych i dwieście toalet, jest strefa imprezowa ze sceną, przygotowany catering. Teren jest chroniony, ma zabezpieczenie medyczne, przeciwpożarowe, jest zakontraktowana firma, która zajmie się porządkowaniem terenu na bieżąco oraz po zakończeniu imprezy. Łącznie nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwać będzie około siedemset osób.

Zasady imprezy od samego początku są takie same i niezmienne. Jest to impreza zamknięta, więc nikt poza specjalnie oznakowanymi uczestnikami nie będzie się mógł dostać na teren miasteczka zlotowego.

Szefów dwóch polskich klubów Harley-Davidson, którzy byli w Myślęcinku w ubiegłym roku na rekonesansie, tak urzekło to miejsce, iż nie wyobrażali sobie, że tegoroczna impreza mogłaby się odbyć gdzie indziej. Gospodarze myślęcińskich terenów uspakajają, że LPKiW dobrze przygotował się do tego, żeby pogodzić interesy uczestników zlotu z potrzebami zwykłych bydgoszczan, dla których ten teren był i jest miejscem wypoczynku. Park działać będzie na stałych zasadach i niezmiennie oferował będzie swoje stałe atrakcje. Bez problemu będzie można się poruszać ulicami Rekreacyjną, Hippiczną i Konną. Specjalnie dla bydgoszczan utworzone zostaną parkingi wzdłuż ulicy Gdańskiej.

Zlot potrwa do 20 maja.


Powiązane treści