Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Herb Polonii. Jest porozumienie żużlowców i piłkarzy!

Dodano: 07.11.2022 | 10:26

Na zdjęciu: Zaprezentowane w październiku logo nie spodobało się kibicom.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po ponad tygodniu ŻKS Polonia Bydgoszcz oraz KP Polonia Bydgoszcz doszły do porozumienia w sprawie herbu. W poniedziałek przed południem żużlowy klub wydał oświadczenie.

Impas w kwestii klubowego symbolu trwał ponad tydzień. Przypomnijmy, że podczas spotkania ze sponsorami, które odbyło się pod koniec października, ŻKS Polonia zaprezentowała nowego logo, w którym znajdował się znak graficzny sponsora – firmy Abramczyk, a zamiast biało-czerwonych pasów zamieszczona Gryfa.

Gdy kibice sprzeciwili się nowemu logo, prezes Jerzy Kanclerz tłumaczył, że ŻKS Polonia nie może spełnić warunków KP Polonia Bydgoszcz, a to właśnie klub piłkarski ma prawa do tradycyjnego herbu. Wówczas jednak piłkarski zarząd odpowiedział, że proponował dalsze korzystanie z herbu na dotychczasowych warunkach. Poprzednia umowa, zakładająca nieodpłatne korzystanie z herbu przez ŻKS, wygasła z końcem października.

Obie strony deklarowały chęć do rozmów i w ciągu kilku dni udało się dojść do porozumienia. W poniedziałek ŻKS Polonia zaprezentowała oświadczenie.

Treść oświadczenia w sprawie herbu Polonii Bydgoszcz:

ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz Zarząd KP Polonia Bydgoszcz oświadczają, że obie strony doszły do porozumienia w kwestii zasad stosowania herbu Polonii z trójkątem i biało-czerwonymi pasami.
Porozumienie zawarte zostało na okres jednego roku, do dnia 31.10.2023.
Umożliwi to kontynuację współpracy ze sponsorem tytularnym na dotychczasowych zasadach.
Jednocześnie pragniemy dodać, że ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz firma Abramczyk nie zamierzały dokonywać zmian i ingerencji w dotychczasowy herb klubu, a prezes Jerzy Kanclerz wielokrotnie podkreślał wagę barw i herbu Polonii.
Dobra wola obu stron pozwoliła na szybkie osiągnięcie porozumienia.
0 0 votes
Article Rating
Herb Polonii. Jest porozumienie żużlowców i piłkarzy!
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Piłkarze to piłkarze a żużlowcy to żużlowcy. Biało czerwony trójkąt, nigdy nie będzie mi pasował do kewlaru żużlowego! Tylko czarny gryf!.