Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeHotel Brda zmieni się w apartamentowiec. Zobacz, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]
apartamentowiec brda bydgoszcz
16.05.2020 | 09:49

Hotel Brda zmieni się w apartamentowiec. Zobacz, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Wizualizacja Hotelu Brda po przebudowie na apartamentowiec.

Fot. Con-Project

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące przebudowy Hotelu Brda na apartamentowiec. Według projektu poznańskiej pracowni architektonicznej Con-Project, kolorystyka budynku powróci do tej z okresu PRL. 

Pod koniec 2019 roku, po 47 latach budynek przy ulicy Dworcowej 94 przestał pełnić funkcję hotelową. Właściciel obiektu zdecydował się na jego przebudowę na funkcję mieszkalną z usługami i handlem – wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy złożono w lutym 2019 roku, a urząd miasta wydał ją w czerwcu. W kwietniu tego roku inwestor otrzymał natomiast pozwolenie na budowę. W ramach zmiany funkcji obiektu, właściciel dawnego hotelu chce także wybudować parking wielopoziomowy dla mieszkańców – powstanie on po drugiej stronie ulicy Fredry, na terenie obecnego parkingu naziemnego. Ponadto, zapowiada także stworzenie miejsc postojowych przed budynkiem.

Przygotowania do realizacji inwestycji trwają już od kilku miesięcy. Po zamknięciu hotelu w grudniu 2019 roku, właściciele rozpoczęli wyprzedaż jego wyposażenia. Zainteresowanie przedmiotami użytkowanymi w Hotelu Brda było tak spore, że przerosło oczekiwania jego właścicieli. Na kolejne doniesienia o losach obiektu czekaliśmy kilka miesięcy – niedawno na budynku „Brdy” pojawiła się reklama nowej inwestycji o nazwie Apartamentowiec Brda. Umieszczono na niej dane kontaktowe, jak również adres strony internetowej projektu, na której jak do tej pory zawarto niewiele informacji o inwestycji.

Wiadomo jednak, że inwestor zamierza stworzyć w parterze budynku powierzchnie handlowe. Na pierwszym piętrze powstaną nowoczesne przestrzenie biurowe o powierzchni ponad 500 mkw. Obiekt będzie wyposażony w komórki lokatorskie, przeszkloną klatkę schodową, dwie windy i recepcję. W dawnym hotelu, od II do X piętra, zaplanowano stworzenie 106 lokali mieszkalnych o metrażach od 39 do 80 mkw. Na ostatnim, jedenastym piętrze (powstanie ono w wyniku nadbudowy) zlokalizowane zostaną dwa apartamenty z prywatną winda i tarasami, z których będzie roztaczać się widok na całą Bydgoszcz.


CZYTAJ TAKŻE: Przy Fordońskiej powstają Aura Towers [WIZUALIZACJE]


Kolorystyka elewacji, utrzymana w kolorach szarym i białym, nawiązuje do pierwotnego wyglądu „Brdy” – projektantami obiektu byli Zdzisław Kostrzewa (współautor wizji budynku BWA czy budynków UTP) oraz Jerzy Tomaszewski. Autorami modernizacji są architekci z Poznania, pracujący w pracowni Con-Project.

Warto dodać, że przemiana dawnego hotelu to kolejna inwestycja w tym rejonie Śródmieścia. W ostatnich miesiącach przebudowano biurowiec na rogu Dworcowej i Królowej Jadwigi – autorami nowej wizji obiektu, który otrzymał nazwę Modern Office są architekci z renomowanej bydgoskiej pracowni Lines. Wciąż trwa też rewitalizacja kamienicy Dworcowa 67, która jest prowadzona przez Hunger Development. Bardzo powoli przeprowadzana jest także metamorfoza wieżowca dawnej Eltry, której projekt wykonali lokalni architekci z firmy Archigeum. Do końca zbliża się natomiast budowa Nowej Astorii – czyli basenu olimpijskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Kiedy bedzie oddany????

Kisiel
Kisiel
9 miesięcy temu

To jak odnowili stary budynek na rogu Dworcowej i Królowej Jadwigi Modern Office wygląda super. Ten projekt natomiast niczym nie zachwyca i nie cieszy oka. Nie ma efektu ŁAŁ niczym dawny budynek Eltry. Szkoda

James
James
9 miesięcy temu

Lokalizacja super a projekt kiepski.

Tomasz
Tomasz
9 miesięcy temu

Wizualizacje wyglądają fajnie, zobaczymy jak wykonają.

dekes
dekes
5 miesięcy temu

A kiedy zapewnią takie atrakcje – http://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-z-aquaparkiem-polsce/ ?

Powiązane treści