Bydgoszcz
15C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 16 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaI dla ducha, i dla ciała. Bydgoscy seniorzy korzystają z roweru miejskiego
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
19.01.2016 | 09:13

I dla ducha, i dla ciała. Bydgoscy seniorzy korzystają z roweru miejskiego

BikeU zaprezentowało zestawienie dotyczące osób w wieku powyżej 55 lat zarejestrowanych w systemie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Na zdjęciu: Nowy sezon roweru miejskiego rozpocznie się 1 marca.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Niemal tysiąc osób w wieku powyżej 55 lat posiada konto w systemie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – wynika z danych udostępnionych przez jego operatora, firmę BikeU. – Nasze rowery są dostosowane do potrzeb osób starszych. Są proste w obsłudze i zapewniają komfort poruszania się – zachwala prezes Marcin Jeż.

Ponad setka seniorów w wieku powyżej 66 lat i blisko osiemset osób w przedziale wiekowym 55-65 lat korzysta z roweru miejskiego. – Zmienia się mentalność Polaków. I to cieszy – komentuje Diana Borowiecka, rzecznik prasowy BikeU. Jak dodają przedstawiciele spółki, osoby starsze w ten sposób nie tylko dbają o kondycję i zdrowie, ale także unikają zjawiska izolacji społecznej.

Miniony, debiutancki sezon BRA okazał się bardzo dużym sukcesem frekwencyjnym. Rowery wypożyczano bowiem ponad pół miliona razy. Z powodzeniem projektu wiązały się jednak również trudności – z czasem coraz częściej sygnalizowano powtarzające się problemy techniczne. Finalnie nie wpłynęło to jednak znacząco na zmniejszenie zainteresowania usługą. Ogółem, w 2015 roku z roweru miejskiego korzystało aż 28 tysięcy mieszkańców.

Przedstawiciele BikeU zachęcają, aby kolejne osoby rejestrowały się w systemie. Także osoby starsze. – Założenie i aktywacja konta odbywa się w prosty i intuicyjny sposób – zapewnia Diana Borowiecka. Szczegóły dotyczące systemu można znaleźć na oficjalnej stronie BRA – www.bra.org.pl.

Do rozpoczęcia kolejnego sezonu roweru miejskiego pozostało niespełna półtora miesiąca – zacznie on swoje tegoroczne funkcjonowanie 1 marca.


Powiązane treści