Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaI LO zyskało nową halę sportową. Obiekt oddano do użytku [ZDJĘCIA]
12.03.2020 | 10:59

I LO zyskało nową halę sportową. Obiekt oddano do użytku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy mogą korzystać już z nowej hali sportowej. W środę (11 marca), obiekt oficjalnie oddano do użytku.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa uroczystość w obiekcie przy placu Wolności miała skromny charakter. Halę do użytku w imieniu miasta oddała wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. – Hala to nie tylko to miejsce, w którym jesteśmy, ale również dodatkowe pomieszczenia, mniejsza sala gimnastyczna, pomieszczenia dla pracowników – mówiła Waszkiewicz. – Od dzisiaj to będzie nasza duma, nasza wizytówka – powiedziała dyrektor I LO Mariola Mańkowska.

Prace rozpoczęły się w połowie 2018 roku i trwały ponad rok. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niemal 12 milionów złotych. Otwarcie hali nie będzie jedynym wydarzeniem. W tegorocznym budżecie miasto zabezpieczyło kwotę ponad 600 tys. złotych na modernizację zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego przy liceum. Jak informuje ratusz, trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na to zdanie, które ma zostać wykonane jeszcze w tym roku. W jego ramach zamontowana zostanie nowa bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa, zbudowane zostaną piłkochwyty oraz energooszczędne oświetlenie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści