Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Idealny materiał na zasłony – czyli jaki?

Dodano: 31.08.2023 | 20:12

Na zdjęciu: Do popularnych materiałów należą między innymi len, bawełna, welwet oraz aksamit.

Fot. nadesłane

Dobór odpowiednich zasłon nie opiera się wyłącznie na dostosowaniu kolorystyki. Aby zmaksymalizować funkcjonalność zasłon okiennych, należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów, wśród których najważniejszy stanowią tkaniny zasłonowe. Jak dobrać materiały zasłonowe do pomieszczenia? Jak dopasować zasłony okienne do aranżacji wnętrza? Podpowiadamy! 

Materiał na zasłony a rodzaj pomieszczenia

Materiały na zasłony warto dobrać do rodzaju pomieszczenia. Zasłony stosowane w kuchni, nie sprawdzą się w sypialni i odwrotnie. Na jakie zasłony metrażowe warto postawić? W sypialni chcemy uzyskać maksimum swobody i dyskrecji. Pomieszczenie jest przeznaczone do odpoczynku, który niekiedy potrafią zrujnować promienie słońca. Tkaniny zasłonowe, które doskonale sprawdzą się w sypialni oraz do pokoju dziecięcego to blackout, żakard czy poliester. Skutecznie ochronią domowników przed oczami przechodniów, a ich wygląd będzie dodatkową ozdobą pomieszczenia.

Kolejnym ważnym pomieszczeniem w domu, który spełnia funkcje reprezentacyjne jest salon. W tym przypadku warto postawić nacisk na estetykę tkaniny na zasłony. Doskonałym wyborem będą lekkie i zwiewne tiule, woale czy szyfon. Dla osób, które uwielbiają seanse filmowe zalecamy tkaniny zasłonowe na metry skutecznie chroniące przed dostępem światła słonecznego. Zachęcamy do sprawdzenia gramatury zasłon, aby upewnić się, że wybór padnie na produkt zgodny z naszymi wymaganiami.

Do popularnych materiałów należą między innymi len, bawełna, welwet oraz aksamit. Są to materiały niezwykle eleganckie. W przypadku lnu i bawełny zyskujemy komfort bezproblemowego prania. Materiały są odporne na uporczywe zagniecenia, co zdecydowanie ułatwia życie domowników. Z kolei welwet i aksamit to wyjątkowe, ponadczasowe i niezwykle estetyczne materiały. Doskonale sprawdzą się w aranżacjach w stylu glamour, klasycznym oraz minimalistycznym.

Tkaniny zasłonowe – czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?

Materiał na zasłony ma ogromne znaczenie również w kontekście wielkości pomieszczeń. Do skromniejszych, mniejszych gabarytowo pokoi zalecamy zasłony na metry z lekkich tkanin. Woal, tiul czy szyfon nie przytłoczy pomieszczenia, a jednocześnie zapewni odpowiednią dawkę światła naturalnego na co dzień. Do większych pomieszczeń doskonale sprawdzą się z kolei ciężkie tkaniny. Zapewnią swobodę domownikom, będąc jednocześnie znaczącym elementem aranżacji. W mniejszych pomieszczeniach zaleca się korzystanie z zasłon w stonowanej kolorystyce, z kolei w przypadku większego pomieszczenia warto puścić wodze fantazji i dać się ponieść.

Szeroki wybór tkanin zasłonowych to szansa na dobranie idealnego rozwiązania. Coraz więcej klientów decyduje się samodzielnie uszyć zasłony, które będą niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Po najlepsze materiały na zasłony odsyłamy do sprawdzonych marek, cieszących się nieposzlakowaną opinią klientów.