Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILaur Mariana Rejewskiego dla Igi Baumgart-Witan [VIP TYGODNIA]
Iga Baumgart VIP
21.04.2022 | 21:47

Laur Mariana Rejewskiego dla Igi Baumgart-Witan [VIP TYGODNIA]

Na zdjęciu: Iga Baumgart - Witan została wyróżniona Laurem Mariana Rejewskiego.

Fot. Magazyn VIP

Na środowej uroczystej sesji rady miasta prezydent Rafał Bruski wraz z przewodniczącą Moniką Matowską wręczyli nagrody i stypendia z okazji 676. rocznicy nadania praw miejskich. Wyróżnienie imienia wybitnego kryptologa Mariana Rejewskiego otrzymała Iga Baumgart-Witan, lekkoatletka Budowlanego Klubu Sportowego.

Wybitna polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 m, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej i wicemistrzyni w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio 2020, zdobywczyni brązowego medalu podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie w marcu br. w sztafecie 4 x 400 metrów. Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Pamiętam, kiedy w 2018 roku w Berlinie na mistrzostwach Europy postanowiła po biegu zaproponować nowy popularny przydomek przypisany do niej i jej partnerek biegowych. Aniołki Matusińskiego, czyli ich trenera Olka Matusińskiego, postanowiła zmienić na bardziej swojsko brzmiące Grażynki.

Pomysł natychmiast został podchwycony przez media i od tego czasu nazwa zaproponowana przez naszą biegaczkę przyjęła się błyskawicznie. Mamy tylko nadzieję, że mąż naszej mistrzyni, były bramkarz Zawiszy Andrzej Witan w domu zwraca się do swojej żony jej oryginalnym imieniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments