Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jarmark na Politechnice już w ten weekend. Będzie wesołe miasteczko!

Dodano: 13.12.2023 | 14:12

Na zdjęciu: To już trzeci Akademicki Jarmark Świąteczny na Politechnice Bydgoskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Stragany wypełnione regionalnymi smakołykami i ozdobami, koncerty kolęd i świąteczne wesołe miasteczko – to tylko niektóre z atrakcji Akademickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w dniach 15-17 grudnia 2023 roku organizuje Politechnika Bydgoska.

To już trzecia edycja fordońskiego jarmarku świątecznego organizowanego przez Politechnikę Bydgoską. Już w ten weekend (15-17 grudnia) na fordońskim kampusie uczelni przy al. Kaliskiego swoją ofertę zaprezentuje ponad 20 wystawców oferujących m.in. naturalne kozie sery, oscypki, wędliny, ryby, pierogi czy domowe przetwory. Będzie można nabyć także choinki i ozdoby świąteczne.

Na fordońskim jarmarku będzie można znaleźć oscypki od Smaków Podhala (można je skonsumować również na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym), pierogi i dania na ciepło od Qlinaria i KGW Czersk Świecki, miody od Pasieki Rodzinnej Wnuk, Rodzinnej Pasieki Kuś czy Buni, kiełbaski, kaszanki czy karkówki z rusztu od Dobrze Podane, wędliny od Zakład Mięsny Kwiecińscy, RHD Leśny Szept czy FHU Amelka, kołacze ze Słodkiego Marzenia, wyroby z drewna i dekoracje świąteczne od MWJ, powidła i soki z Gospodarstwa Sadowniczego E.M. Chabowscy czy Porzeczkowej Krainy, przysmaki chrzanowe i naturalne syropy od Specjałów spod Strzechy Adam Siadak, sery (w tym kozie) od Kaszubskiej Kozy czy Gospodarstwa Rolnego Andrzej Swędrowski.

Nie zabraknie też produktów z gęsiny (Renata i Jacek Osojca Gęsina Tradycyjna RHD), biżuterii (Maawioo), świec, wosków i ziół (Małgorzata Zmarzła), rękodzieła i ozdób (Takie Moje), krówek od Cioci Tekli, kołaczy (Słodkie Marzenie) czy balonów od Tomasza Sojki.


PRZECZYTAJ: Jak powstawał Nowy Fordon. Niezwykła historia i wiele archiwalnych zdjęć


Po raz pierwszy podczas jarmarku będzie można skorzystać ze świątecznego wesołego miasteczka. W jego skład wejdzie kolejka górska, karuzela łańcuchowa, kolejka i karuzela wenecka.

Politechnika Bydgoska zadbała też o występy artystyczne i inne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Przez trzy dni odbędą się koncerty kolęd, pokazy taneczne czy wspólne przyrządzanie potraw pod okiem szefów kuchni bydgoskich restauracji. W sobotę w holu głównym zaplanowano spotkanie ze św. Mikołajem, a także otwarte warsztaty z tworzenia kartek świątecznych (również w piątek od 15:00) czy otwarte warsztaty z dekorowania pierników (od 16:00).

Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy wpisał się na dobre w kalendarz przedświątecznych wydarzeń w mieście. Nasz kampus ponownie ogarnie wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Zapraszam serdecznie całą społeczność akademicką oraz mieszkańców Bydgoszczy do udziału w jarmarku. Będzie radośnie i smacznie – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.

Uroczyste otwarcie jarmarku odbędzie się 15 grudnia o godzinie 15:00. Tego dnia będzie czynny do 20:00, w sobotę 16 grudnia od 12:00 do 20:00), a w niedzielę, 17 grudnia od 12:00 do 18:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments