Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ikar Fordonu. Nowa bydgoska statuetka zostanie wręczona już w tę sobotę

Dodano: 02.10.2023 | 10:23

Na zdjęciu: Wyróżnienie Ikar Fordonu jest inicjatywą Rady Osiedla Nowy Fordon.

Fot. mat. prasowe

Ikar Fordonu to nowe wyróżnienie, które będzie przyznawane osobom poświęcającym się na rzecz wspólnego dobra mieszkańców tej części Bydgoszczy, ale nie tylko. W tym roku statuetkę otrzymają opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Wyróżnienie Ikar Fordonu jest inicjatywą Rady Osiedla Nowy Fordon, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę powstania. Z tej okazji powstał pomysł stworzenia statuetki, która co roku trafiałaby dla osób poświęcającym się na rzecz dobra wspólnego Fordonu i jego mieszkańców, ale nie tylko.

Statuetka przedstawiać będzie pomnik Ikara, który znajduje się pod fordońską Górą Szybowników i przypomina o istnieniu w tym miejscu (w latach 1933-1963) szkoły pilotów. Skrzydła są dominującym motywem statuetki mogącym symbolizować wiele wartości.

Ikar Fordonu. Kto otrzyma wyróżnienie w 2023 roku?

W tym roku statuetki Ikar Fordonu otrzymają opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Zdecydowała o tym kapituła złożona z aktywnych społecznie i znanych mieszkańców Fordonu. Opiekunowie codziennie poświęcają swój czas, energię i serce aby pomagać swoim podopiecznym. Nierzadko podporządkowali temu wyzwaniu całe swoje życie, rezygnując ze swoich ambicji i pasji.


CZYTAJ TAKŻE: Metropolia za pół ceny 2023 rozpoczęta! Zobacz listę zniżek


Rada Osiedla Nowy Fordon od 30 lat wspiera i integruje opiekunów oraz osoby niepełnosprawne z terenu Fordonu – przypomina jej przewodniczący Jan Kwiatoń.

Uroczystość wręczenia statuetek Ikar Fordonu odbędzie się w sobotę, 7 października o godzinie 10:00 w Hangarze Kultury w Nowym Fordonie przy ul. Jana Piwnika-Ponurego 10 w Bydgoszczy. – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie okazją nie tylko do uhonorowania i docenienia opiekunów osób z niepełnosprawnościami ale też do podzielenia się ich doświadczeniami i historiami – informuje Rada Osiedla Nowy Fordon. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments