Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiIle kosztują koszulki z nadrukiem własnego projektu?
22.02.2021 | 16:08

Ile kosztują koszulki z nadrukiem własnego projektu?

Na zdjęciu: Technika nadruku wpływa na jego trwałość w ogromnym stopniu.

Fot. mat. autora

Chcesz kupić komuś bliskiemu wyjątkowy, spersonalizowany prezent. Wpadasz więc na pomysł, by zamówić koszulkę z nadrukiem, który samodzielnie zaprojektujesz. Idea jest niezła, o ile zadbasz o parę drobnych szczegółów. Na te same aspekty muszą zwracać uwagę przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć własny sklep z koszulkami lub zlecić wykonanie firmowych T-shirtów dla swoich pracowników. Warto uczyć się od najlepszych spośród nich.

Jakość odzieży. Na co zwrócić uwagę, zamawiając T-shirt z nadrukiem?

Technika nadruku wpływa na jego trwałość w ogromnym stopniu. Przy koszulkach i bluzach najlepiej sprawdza się nadruk DTG, sitodruk lub haft komputerowy.

Sitodruk będzie jednak opłacalny dopiero przy większych zamówieniach. Wynika to z tego, że przygotowanie sit i farb wiąże się ze sporymi kosztami. Karuzelę do sitodruku trzeba zaś obsługiwać ręcznie. Przy dużej ilości T-shirtów lub bluz koszt może być nieodczuwalny. Nie jest to jednak technika, którą warto wykorzystywać do zastosowań prywatnych.

Druk DTG można realizować nawet na pojedynczych koszulkach z nadrukiem. Jego trwałość jest legendarna – oczywiście jedynie wtedy, gdy materiał zostanie wcześniej zaimpregnowany. Dzięki tej technologii można sobie pozwolić na wykorzystanie wielu barw we wzorze, nie zwiększając związanych z tym kosztów. Nadruk jest wykonywany na profesjonalnych drukarkach do tekstyliów.

Haft komputerowy daje oczywiście zupełnie inny efekt, niż techniki wymienione powyżej. Stosuje się go najczęściej do znakowania mniejszych powierzchni. Świetnie sprawdzi się więc do nadruku loga czy prostego napisu. Nie ma tu jednak mowy o tak subtelnym cieniowaniu, jak w nadruku DTG.

Do każdej technologii trzeba dobrać nieco inny materiał. Nadruk DTG można wykonać nawet na dość cienkich dzianinach lub tkaninach. Haft lepiej sprawdzi się na podkładzie o większej gramaturze. Prócz tego liczy się jakość materiału. Jeśli będzie on zbyt rozciągliwy, odzież łatwo ulegnie deformacji. Podobnie, jak sam nadruk.

Pomysł na prezent. Zakres cen koszulek z nadrukiem lub napisami

Dobrej jakości koszulki z nadrukiem DTG można dostać już za 34 zł. Za elegancką, damską lub męską koszulkę polo z haftem komputerowym trzeba będzie zapłacić co najmniej 59 zł. Koszulkę ze wzorem wykonanym techniką sitodruku można mieć za 27 zł. W tym przypadku minimalne zlecenie będzie jednak wynosić 50 sztuk.

Cenę Twojej koszulki mogą zwiększyć dodatkowe elementy. Wybierając technologię sitodruku, decydujesz się też na zwiększenie kosztu przy wprowadzaniu kolejnych kolorów. Dlatego warto uważać podczas pracy z kreatorem nadruku. Zanim złożysz zamówienie, upewnij się, że pod projektem nie kryją się kolejne elementy, których nie będzie widać.

Rabaty na koszulki z własnym nadrukiem. Jak je zdobyć?

Dobra drukarnia oferuje rabat już przy zamówieniu pięciu koszulek z nadrukiem. Przekraczając kolejne progi wielkości zamówienia, zwiększysz swój rabat nawet do 30%. Bez większych trudności możesz więc nabyć pomysłowe upominki dla całej swojej rodziny. Albo otworzyć sklep, w którym będziesz sprzedawać swoje wzory.

Ten drugi pomysł możesz wykorzystać, nie dokonując żadnych inwestycji. Wystarczy podjąć współpracę z drukarnią, która wykona Twoje koszulki dopiero wtedy, gdy ktoś je kupi. Twoja kreatywność może być podstawą Twojego sukcesu, jeśli tylko poczujesz, że to Twój żywioł. Z początku możesz to traktować jako dodatkowe źródło dochodu. Przy odrobinie samozaparcia możesz przekształcić ten pomysł w poważny biznes. Wszystko zależy od Ciebie.


Podobne wpisy

Powiązane treści