[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec pewnej epoki. ZDMiKP likwiduje infokioski stojące przy bydgoskich ulicach

Dodano: 14.01.2022 | 12:12

Na zdjęciu: Infokioski stojące na terenie Bydgoszcz - jak ten ulokowany przy skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego oraz Ujejskiego - zostały wyłączone. Wkrótce zostaną zdemontowane.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że wyłączył wszystkie funkcjonujące na terenie Bydgoszczy infokioski. – Koszt utrzymania i serwisu urządzeń zaczął przewyższać dochody ze sprzedaży biletów – tłumaczą drogowcy.

Funkcjonujące od siedmiu lat infokioski odchodzą do lamusa z jeszcze jednego powodu – coraz częściej bydgoszczanie korzystali z nowszych form płacenia za bilety. Mowa oczywiście o mobilnych aplikacjach, jak również o płatności kartą w terminalach umieszczonych w pojazdach. – W ubiegłym roku za bilet jednorazowy aplikacją zapłaciło już ponad 3 miliony osób – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. I dodaje, że w ten sposób pasażerowie coraz chętniej zaopatrują się także w bilety miesięczne. – Już co piąty bilet okresowy kupowany jest za pomocą internetu lub w aplikacji – wylicza Okoński.

CZYTAJ TAKŻE: Fala podwyżek dotarła do Bydgoszczy. Więcej zapłacimy za bilety komunikacji miejskiej i parkowanie

Na tym tle infokioski zaczęły prezentować się jako urządzenia archaiczne. Przede wszystkim – przez brak możliwości płacenia kartą. Ale także przez ograniczoną pulę oferowanych biletów. Można było w nich bowiem nabyć wyłącznie bilet jednorazowy oraz czasowy. – Sprzedaż biletów w tych urządzeniach systematycznie spadała – przekonuje Tomasz Okoński. A wspomniany już koszt utrzymania urządzeń – idący w parze z ograniczoną dostępnością części zamiennych – skutkował decyzją o wyłączeniu infokiosków.

Drogowcy deklarują, że wkrótce rozpoczną ich demontaż z bydgoskich ulic. Ale przypominają też, że nadal do dyspozycji podróżnych będzie kilkanaście funkcjonujących w mieście biletomatów. Tyle że tam dużo większy jest wachlarz zakupowy (można dzięki nim doładować chociażby Bydgoską Kartę Miejską), ale także zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nita
Nita
6 miesięcy temu

Wy wpierw zróbcie porządek z przejazdami czasowymi żeby w razie korków wypadków itp nie trzeba było kasować 2 biletów za przejazd…

jan
jan
6 miesięcy temu

moze jakis artykuł ile infokioski kosztowały (wszystkie z zamontowaniem) i kto za to zapłacił.

Michał
Michał
6 miesięcy temu

Pan zapłacił i ja i inni. Za kasę podatnika baluj

Tomasz
Tomasz
6 miesięcy temu

ZDMiKP jak zwykle szasta pieniędzmi na prawo i lewo. W tramwajach swing też zamontowali NOWE biletomaty z papierowymi biletami i od dwóch lat są nieużywane! Tłumaczyli się, że ich koszt zakupu nie jest ważny, bo były kupowane wraz z nowym tramwajem. A teraz mamy po zaledwie jednym biletomacie na kartę, w razie awarii lub przerwy technicznej, nie ma jak kupić biletu.
Żałosne jak całe ZDMiKP.