Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaInwestycja dla rowerzystów na Kruszwickiej postępuje. Wykonano już 75% prac
kruszwicka bydgoszcz
03.06.2020 | 10:28

Inwestycja dla rowerzystów na Kruszwickiej postępuje. Wykonano już 75% prac

Na zdjęciu: Obecnie wykonawca budowy dróg dla rowerów wzdłuż Kruszwickiej prowadzi większość prac na wysokości centrum handlowego Rondo.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej oraz wokół placu Poznańskiego przebiega bardzo sprawnie. Jak informuje ZDMiKP, wykonano już 75% wszystkich prac. 

W ramach wartej 9 milionów złotych inwestycji na Kruszwickiej i wokół placu Poznańskiego powstaje infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego. Zadanie obejmuje nie tylko budowę asfaltowej drogi dla rowerów i remont chodników, ale także przebudowę oświetlenia ulicznego, urządzeń energetycznych, sygnalizacji świetlnej i urządzeń systemu ITS. Zmodernizowano także sieć wodociągową oraz rozbudowano kanalizację deszczową.

Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, większość dróg dla rowerów została już wybudowana. Obecnie wykonawca prowadzi prace na wysokości centrum handlowego Rondo – w jego rejonie została już ułożona podbudowa chodników i drogi rowerowej, a obecnie trwają tam prace brukarskie, energetyczne, oświetleniowe, teletechniczne, ziemne i kanalizacyjne. W połowie czerwca rozpocznie się natomiast budowa muru oporowego na ulicy Szubińskiej oraz peronu autobusowego w kierunku osiedla Błonie.


CZYTAJ TAKŻE: Budowa ronda turbinowego na Szubińskiej powoli zbliża się do końca


W rejonie Kruszwickiej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu: przy CH Rondo mogą spodziewać się zwężenia drogi i ograniczeń prędkości, a na placu Poznańskim nadal wyłączona jest sygnalizacja świetlna. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Budowa dróg rowerowych ma zakończyć się w połowie wakacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści