Bydgoszcz
7C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 8 • L 7
3C
Pon
0C
Wt
-0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInwestycja opóźniona. Unieważniony przetarg na remont torowiska na rondzie Toruńskim
Torowisko tramwajowe - ul. Toruńska Bydgoszcz - SF
04.03.2020 | 10:58

Inwestycja opóźniona. Unieważniony przetarg na remont torowiska na rondzie Toruńskim

O unieważnieniu przetargu poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Prace remontowe miały objąć torowisko tramwajowe przy ul. Toruńskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej po raz drugi unieważnił przetarg na wykonanie robót na rondzie Toruńskim. Powodem – zbyt wysokie koszty inwestycji.

Pod koniec stycznia br., drogowcy otworzyli koperty z ofertami od firm, które złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym na remont torowiska w ciągu ul. Toruńskiej (od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz skrzyżowania z aleją Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do pętli „Stomil” w rejonie ul. Spadzistej).

Na wykonanie zadania, drogowcy mieli zabezpieczoną kwotę blisko 87,5 miliona złotych. Jednak podobnie, jak w pierwszym postępowaniu przetargowym, tak i tym razem najtańsza oferta znacznie przewyższyła oczekiwania drogowców. Ta wyniosła ponad 118 mln zł i złożyło ją Konsorcjum Balzola Polska, której partnerem jest hiszpańskie Construcciones y Promociones Balzola z Bilbao. Kolejne oferty opiewały na kwoty ponad 134 mln zł – taką kwotę zaproponowało ZUE i blisko 146 mln zł, którą złożyło konsorcjum firm Tormel i Terlan z Wielkopolski. Wszystkie firmy dawały ośmioletnią gwarancję na wykonanie robót.

ZDMiKP poinformowało właśnie o unieważnieniu tego postępowania przetargowego. – Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej – czytamy w uzasadnieniu decyzji, jaka we wtorkowe popołudnie pojawiła się na stronie zarządu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści