Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja na Jana Pawła II w Bydgoszczy. ITD zatrzymała kierowców-oszustów

Dodano: 02.04.2022 | 21:18

Na zdjęciu: Kierowcy-oszuści wpadli na alejach Jana Pawła II.

Fot. ITD

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała na terenie Bydgoszczy dwóch kierowców-oszustów. 

W środę (30 marca) patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na alei Jana Pawła II dwa pojazdy, którymi przewożono artykuły spożywcze. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegali przepisów dotyczących czasu pracy kierowcy. Analiza ich aktywności wykazała jednak, że mężczyźni oszukiwali podczas jazdy.

Pierwszą ze skontrolowanych ciężarówek prowadził szef przedsiębiorstwa transportowego. Problem w tym, że w tachografie zalogował nie swoją kartę kierowcy. W drugim przypadku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy stwierdzili niedozwoloną ingerencję w instalację tachografu. Oględziny tego urządzenia ujawniły jazdę na magnesie przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów. Przedmiot ten zakłócał sygnał o ruchu pojazdu, przez co kierowca mógł symulować odpoczynek w trakcie wykonywania przewozu – czytamy w komunikacie inspekcji.

Oprócz ukarania mandatem karnym, w obydwu przypadkach wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną. – Trzymiesięczna utrata prawa jazdy jest jednak bardziej dotkliwą karą dla kierowców ciężarówek – podkreśla ITD.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczne zdarzenie z udziałem sarny na DK 10 Bydgoszcz – Toruń!