[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Niebezpieczne zdarzenie na DK 10 Bydgoszcz – Toruń. Kierujący skodą uderzył w sarnę

Dodano: 02.04.2022 | 17:50

Na zdjęciu: Na leśnym odcinku DK 10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem kierujący skodą uderzył w sarnę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na „słynnym” odcinku DK 10 Bydgoszcz – Toruń doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia.

Do groźnego zdarzenia na drodze krajowej pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem doszło na odcinku przebiegającym przez las. To właśnie z niego, wprost pod nadjeżdżający pojazd osobowy marki skoda, wybiegła sarna. – Kierujący nie miał szans na ominięcie zwierzęcia. Po zderzeniu z pojazdem padło ono na miejscu. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń – informuje mł. asp. Agnieszka Bubień z bydgoskiej drogówki. Jak dodaje policjantka, uszkodzenia skody po zderzeniu ze zwierzęciem były na tyle poważne, że policjanci musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

Z uwagi na zalesienie odcinka DK 10 Bydgoszcz – Toruń, uczulamy na tego typu sytuacje. Zwierzęta leśne często wbiegają na jezdnię stwarzając ogromne niebezpieczeństwo – dodaje mł. asp. Bubień. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, czujność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, by bezpiecznie dojechać do celu.

To kolejne ostrzeżenie policji dotyczące krajowej „dziesiątki”. Pod koniec marca funkcjonariusze zaapelowali o ostrożną jazdę wskazując, że główną przyczyną wypadków na tej trasie jest mentalność polskich kierowców i brawura.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments