Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak będą wyglądały zajęcia na UKW w nowym roku akademickim? Rektor zabrał głos

Dodano: 02.09.2021 | 12:50

Na zdjęciu: Rektor UKW prof. Jacek Woźny.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rektor UKW prof. Jacek Woźny skierował do społeczności akademickiej list dotyczący organizacji roku akademickiego 2021/2022. Jak podkreśla, w najbliższym czasie wszystkie formy prowadzenia zajęć – poza wykładami – będą odbywały się w murach uczelni.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, zajęcia w nowym roku szkolnym i akademickim mają odbywać się stacjonarnie. Na miesiąc przed powrotem studentów na uczelnie, zasady ich przeprowadzenia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ogłosił rektor UKW prof. Jacek Woźny. W liście do społeczności akademickiej podkreślił, że „wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli go rozpocząć w sposób bliski normalnemu, który pamiętamy sprzed pandemii koronawirusa COVID-19”.


CZYTAJ TAKŻE: Mamy Politechnikę Bydgoską [ZDJĘCIA]


Chcielibyśmy, by wszystkie formy prowadzenia zajęć – z wyjątkiem wykładów – odbywały się w murach uczelni. Podczas ćwiczeń, konwersatoriów i laboratoriów, będziemy mieli możliwość osobistego spotkania się w gronie społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Również praktyki mogą teraz odbywać się w sposób tradycyjny. Stacjonarna forma kształcenia stosowana będzie nie tylko na studiach I i II stopnia, studiach jednolitych magisterskich oraz doktoranckich i podyplomowych, ale również podczas kursów i szkoleń – pisze rektor UKW.
Uczelnia „z troską” myśli jednak o wykładach. Z uwagi na to, że uczestniczy w nich więcej osób, władze UKW postanowiły, że będą one prowadzone zdalne. – W sposób stacjonarny przeprowadzane będą zaliczenia i egzaminy, podobnie jak seminaria licencjackie i magisterskie (w przypadku tych ostatnich możliwa będzie forma zdalna, po uzyskaniu zgody dyrektora kolegium) – podkreśla Woźny.

Sternik bydgoskiego uniwersytetu wyraził nadzieję, że przyjęte przez kierownictwo uczelni rozwiązania uda się wdrożyć od 1 października. – Wiele zależy od nas samych. Zachęcam do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi poprzez skorzystanie z narodowego programu szczepień. Troszczmy się o siebie nawzajem! -zaapelował rektor. Warto dodać, że zarządzenie w sprawie organizacji nowego roku akademickiego ukaże się w ciągu kilku najbliższych dni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments