Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesJak bezpiecznie szkolić się i dlaczego warto zdobywać uprawnienia?
Artykuł 4
28.05.2020 | 13:03

Jak bezpiecznie szkolić się i dlaczego warto zdobywać uprawnienia?

Na zdjęciu: Różne formy oraz możliwości zdobycia, ale również odnowienia uprawnień w sposób bezpieczny oferuje Ośrodek szkoleniowy ODEKA SIMP w Bydgoszczy.

Fot. mat. autora

Epidemia koronawirusa i zamrożenie gospodarki mają ogromny wpływ na rynek pracy – bardzo szybko wzrasta bezrobocie. Aktualnie wiele firm boryka się z trudnościami, kryzysami, jak i podejmowaniem decyzji, które najczęściej sprowadzają się do masowych zwolnień. Dlatego tak ważne dla osób bezrobotnych jest szkolenie się i zdobywanie nowych uprawnień oraz umiejętności, by móc szybciej znaleźć nowe miejsce pracy.

W czasie, w którym żyjemy podczas pandemii zostały wprowadzone różne formy oraz możliwości zdobycia, ale również odnowienia uprawnień w sposób bezpieczny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, bez wychodzenia z domu – takie kursy oraz egzaminy online proponuje Ośrodek szkoleniowy ODEKA SIMP w Bydgoszczy. Aktualnie na topie wyróżniane są szkolenia online takie jak: energetyczne, wózki widłowe oraz podesty. Natomiast przy ulicy Toruńskiej 286 w Bydgoszczy prowadzone są kursy spawalnicze oraz maszyn ciężkich, które wymagane są szczególnie na budowach.

Pracownicy Ośrodka używają ciekawej alegorii w odniesieniu do kursantów i szkoleń.  Odnosi się ona do ptaka, który siedzi na kruchej gałęzi, a mimo tego czuje się bezpiecznie ponieważ wierzy w moc swoich skrzydeł i to dodaje mu poczucia bezpieczeństwa.

Dlatego istotne jest profesjonalne podnoszenie kwalifikacji, które pozwoli na zdobycie nie tylko dokumentu, ale i nowych umiejętności. Tak ważne dziś jest obranie dobrego kursu, o czym warto porozmawiać również z Ośrodkiem dysponującym doradcą zawodowym. Raz na jakiś czas warto również zrobić przegląd w firmie. Powinien on dotyczyć usprawnienia procesów poprzez bardziej wykwalifikowaną i świadomą kadrę.

Online 1

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści